Ana sayfa AFYONKARAHİSAR Her şey çocuklar için Çorbada senin de tuzun bulunsun

Her şey çocuklar için Çorbada senin de tuzun bulunsun

0

Afyonkarahisar Kimsesiz Çocukları Koruma ve Yaşatma Derneği Çakmak Otel’de yardım kahvaltısı düzenledi. Yardım çayına ilgi beklenenden büyük oldu.

Her şey çocuklar için, Çorbada senin de tuzun bulunsun temasıyla yapılan yardım kahvaltısına onlarca davetli katıldı. Şehir merkezinde bulunan Çakmak Otel’de yapılan kahvaltıda Afyonkarahisar Kimsesiz Çocukları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ferhan Altınbaş, “Katılımınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Görüyorum ki çorbada benim de bir tuzum bulunsun diyen tüm gönül dostlarımız aramızda” dedi.

Dernek Başkanı Altınbaş, “Derneğimiz 2001 yılında kuruldu. 2005 yılına kadar Kimsesiz Çocukları Koruma Derneği olarak faaliyet gösterdik. O yıllarda Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesinde kalan çocuklarla ilgileniyorduk. 2005 yılında buradaki çocuklar “Sevgi Evleri”ne gittiklerinden dolayı dernek tüzüğümüzü değiştirerek Kimsesiz Çocukları Koruma ve Yaşatma Derneği olarak 13 yıldır faaliyet gösteriyoruz” diye konuştu.

Yardım kahvaltısında konuşmasını şöyle sürdüren Altınbaş, “Toplam 22 üyemiz var, fakat aktif olan 6 üyemizle çocuklarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Etkinlikler ve bağışlarla elde ettiğimiz gelirle yuvada olan ve yuvadan çıkan çocuklarımıza maddi desteğin yanı sıra manevi destek de veriyoruz. Bu gelirlerle çocuklarımızı evlendirip her türlü ihtiyaçlarını karşılayıp yuvalarını kuruyoruz. Her daim yönlendirmelerle hayata hazırlayıp annelik, ablalık yapmaya çalışıyoruz” dedi.