Ana sayfa YAŞAM Hangisi Karısı’ndan kahkaha tufanı

Hangisi Karısı’ndan kahkaha tufanı

0

Tiyatro Dünyası oyuncuları tarafından sahnelenen “Hangisi Karısı” adlı oyunda Afyonlu izleyiciler gülme krizine girdiler. 21 Ekim Cumartesi Afyon’da sergilenen oyunda Ram salonunu dolduran 300 kişi muhteşem bir gece yaşattı.

Oyun Afyon’a getiren Cafelife Genel Yayın Yönetmeni Ömer Mazi, şunları söyledi. “Yılın en iyi komedi ve en iyi komedi oyuncusu ödüllü muhteşem oyun izlemek için salonu dolduranlar resmen kahkaha komasına girdiler. Oyun Cafelife aboneleri ve okuyucuları ile Afyonlu tiyatro severler için sahnelendi. Oyun sonrası onlarca kişi sanatçılarla fotoğraf çektirmek için kuyruk oluşturdu” dedi.

Dünyaca ünlü bir oyun olan Hangisi Karısı’nın oyuncuları hakkında bilgi veren Mazi, “Ray Conney’in yazdığı oyun tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de birçok ünlü oyuncu tarafından sahnelendi. Son olarak 3 sezon önce Can Törtop tarafından Tiyatro Dünyası Oyuncuları bir kez daha sahneye koymaya karar verdiler. Oyuncuların birçoğunu televizyon ve sinema dünyasından tanıyorsunuz. Berke Hürcan, Ece Gürsel, Celal Belgil, Can Törtop, Ümmühan Kıldiş, Ferhat Balaban ve Can Mutluca’dan oluşuyor” diye konuştu.

Oyuncular ne dedi?
Can Törtop, “Muhteşem bir seyirci. Açıkçası bu kadar kaliteli bir izleyici kitlesi beklemiyorduk. Oyuna çok iyi tepki verdiler. Biz sahnede yer alan oyuncular salondan iyi bir tepki alamazsak performansımız düşer. Afyon’a hayran kaldım.

Ece Gürsel, “Afyon’a ilk kez geliyorum. Çok harika bir izleyici kitlesi vardı. Hepsine teşekkür ediyorum. Bizi Afyonlularla buluşturan sevgili dostum ve hemşehrim Ömer Mazi’ye teşekkür ediyorum. En kısa zamanda yine gelmek istiyoruz.

Berke Hürcan, “Afyon’a hasta ve yorgun olarak geldim. Bir gece önce başka bir oyundan çıkıp 3-4 saat uyuduktan sonra Afyon’a geldik. Oyunu nasıl çıkartırım diye düşünüyordum. Ama seyircinin enerjisi beni adeta iyileştirdi ve hastalığımı unuttum. İyi ki gelmişiz”

Celal Belgil, “Ben her şeyden önce Ram salonuna hayran kaldım. Türkiye’de çok az kaldı bu şekilde eski ve kaliteli salonlar. Seyirci tek kelimeyle harikaydı. Bizi Afyonla Ömer Mazi ve Cafelife ekibine teşekkür ederim. Bu güne kadar Türkiye’nin gitmediğim ili neredeyse yoktu. Ama Afyon’a hiç gelmemiştim. Çok etkilendim”

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz