Ana sayfa KÜLTÜR-SANAT “Durdur Şunu” tiyatro oyunu Afyon seyircisiyle buluştu

“Durdur Şunu” tiyatro oyunu Afyon seyircisiyle buluştu

0

Ünlü Tiyatro ve sinema oyuncuları Ruhi Sarı, Didem İnselel ve Duygu Çelebi’den oluşan Durdur Şunu tiyatro oyunu TED Koleji Konferans salonunda Afyonlu tiyatro severlerle buluştu.

1.Afyonkarahisar Tiyatro Festivali kapsamında sezonun 4 oyunu Durdur Şunu Afyonlu tiyatro severlerle buluştu. Sanat Yönetmeni Ömer Mazi, şunları söyledi. “Afyon’un bir kültür ve sanat şehri olması için Cafelife olarak bizde bir katkı sunmak istiyoruz. Bu nedenle Cafelife özel gösterimleri olarak başlayan tiyatro gösterileri artık bir tiyatro festivali haline geldi. Bu sene 4 tiyatro ve bir stand-up gösterisi ile Afyonlu sanatseverlerin karşısına çıktık. Gelecek sezon için Ekim ayından itibaren 6 süper gösteri ile Afyon’da kültür ve sanat faaliyetlerine devam edeceğiz” dedi.

Ünlü oyuncuların yer aldığı Durdur Şunu sezonun 4. Gösterisi olarak Afyonlu tiyatro severlerin karşına çıktı. TED Koleji sahnesinde oynanan oyunda Ruhi Sarı, Didem İnselel ve Duygu Çelebi’nin performansı izleyenler tarafından büyük beğeni aldı. 250 davetlinin izlediği Durdur Şunu oyu iki perde olarak toplam 2 saat sürdü. İlk perdeden sonra Festival sanat yönetmeni Ömer Mazi, katılımcılara teşekkür etti. Mazi, “Afyon’un bir kültür ve sanat şehri olması için çorbada bizimde tuzumuz bulunsun diye kolları sıvadı. Bu sezon 4 tiyatro ve bir de stand-up gösterisi planladık. Şu ana kadar 4 gösteri geride kaldı ve Mayıs ayında “Boşananlar Kulübü” ile sezonun son gösterisi ile karşınızda olacağız” dedi.

Mazi, “Sizler salonları doldurduğunuz sürece biz yeni gösterilerle karşınızda olmaya devam edeceğiz. TED Kolejine kapılarını bize açtığı için teşekkür ediyorum. Özellikle bir teşekkürde böylesine kaliteli oyunları ve ünlü oyuncuları Afyon’a getirmemizde bizim yanımızda olan sponsorumuz Toprak Emlak Hatice Öztürk Döner’e çok teşekkür ediyorum. Ve kabul ederlerse desteklerinden dolayı kendisine plaket vermek istiyorum. Alkışlarınızla Hatice Öztürk Döneri sahneye davet ediyorum” dedi. Alkışlar eşliğinde sahneye çıkan Hatice Öztürk Döner, “Afyon’da güzel şeylerin olması için çaba gösteren herkesin yanındayız. Cafelife ekibinin yaptıkları şehrimizin marka değeri açısından çok önemli. O nedenle onların yaptığı her projede yer almak isteriz” dedi.

Yemekler Kocatepe Kahve evinde
Tiyatro Festivali kapsamında Afyona gelen Ünlü oyuncular Ruhi Sarı, Didem İnselel ve Duygu Çelebi ile teknik ekip Kocatepe Kahve evi’nde oyun öncesi yemek yediler. Kocatepe Kahve evi işletmecisi Pelin Kazan ile ünlü oyuncu Ruhi Sarı kuzen çıktılar. Pelin Kazan konukları ile yakından ilgilenerek güzel bir ev sahipliği yaptı. Yemek boyunca Ruhi Sarı ile fotoğraf çektirmek için hayranları sıraya girdiler.

TED Koleji sahnesinde oynanan oyundan sonra seyircilerle buluşan oyuncular bol bol fotoğraf çektirdiler. 250’den fazla tiyatro severin izlediği oyun tam puan alırken bir sonraki oyun için sabırsızlandıklarını söylediler. Mayıs ayında, “Boşananlar Kulübü” adlı oyunun geleceğini duyan tiyatro severler şimdiden şer ayırtmaya başladılar.