Ana sayfa YAŞAM Ayşegül Tüplek’ten taş medrese sergi

Ayşegül Tüplek’ten taş medrese sergi

0

Yüzlerce yıllık el emeği göz nuru iğne oyması Ayşegül Tüplek’in marifeti elerinde bir sanat eserine dönüştü.

Tüplek, Türkiye’de bir ilke imza atarak kendi kişisel sergisini açtı. Taş Medrese’de birbirinden değerli 85 adet iğne oyası eserinin sergisini Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve Girişimci Kadınlar Gurubu üyeleri açtı.

Altı aylık bir çalışma sonunda ortaya koyduğu eserleri Afyonkarahisarlıların beğenisine sunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Ayşegül Tüplek, katılımlarından dolayı Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a teşekkür etti. Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş ile birlikte açılışa katılan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sergide bulunan eserleri tek tek ziyaret ederek Ayşegül Tüplek’i kişisel sergisinden dolayı tebrik etti.

En büyük hayalimdi
Başkan Burhanettin Çoban, serginin Taş Medrese’de açılmasının kendilerini ziyadesiyle mutlu ettiğini söyledi. Afyonkarahisar’da el sanatlarına yönelik gerçekleştirilen bu tür sergilere destek olmayı sürdüreceklerini söyleyen Başkan Burhanettin Çoban, Ayşegül Tüplek’i kişisel sergisinden dolayı tebrik etti. Ev dekorasyon, iğne oyası, çeyiz ürünleri, gelin takımlarının yer aldığı sergi Taş Medrese’de meraklıları tarafından büyük ilgi gördü.

6 aylık bir çalışmadan sonra sergi açan Ayşegül Tüpek, “Türkiye’de ilk kez birinin bu alanda sergi açmasının bana nasip olmasından dolayı çok memnunum. Yüzlerce yıllık geleneksel el sanatlarımızı daha fonksiyonel ve modern tarzlarda nasıl kullanırız diye düşünerek sandıklık değil güncel hayatta kullanılan ürünler ortaya çıkarmak istedim. Sergiye katılan ve ziyaret eden herkese teşekkür ediyorum. Böyle bir sergi açmak benim en büyük hayalimdi” dedi.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz