Ana sayfa YAŞAM Atatürk’te Aydilge’li mezuniyet coşkusu

Atatürk’te Aydilge’li mezuniyet coşkusu

0

Afyon’un 60 yılık eğitim çınarı Atatürk İlkokulu 2015-2016 yılı mezuniyeti görkemi bir şölene dönüştü.

Yaklaşık 450 öğrencinin mezun olduğu gecede Aydilge konserinde eğlence zirve yaptı.

Atatürk İlkokulu oyuncak festivalinden sonra bir ilke daha imza attı. Okul bahçesinde yapılan mezuniyet gecesinde ünlü sanatçı Aydilge konseri ile öğrenciler, veliler, öğretmenler ve davetliler unutulmaz bir gece yaşadılar. Afyon’da ilk kez bir okul mezuniyet gecesinde konser düzenledi. Aydilge konseri ve mezuniyet gecesine yaklaşık 2 bin 500 kişi katıldı.

İlklerin okulu
Okul Müdürü Eşref Balcı, “Atatürk İlkokulu Afyon’un en köklü okullarının başında yer alıyor. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz çok çalıştılar, özellikle mezun olacak olan öğrencilerimizi unutulmaz bir geceyle uğurlamak istedik. Okul Aile Birliği üyelerimizle el ele vererek önce oyuncak festivali yaptık daha sonra otel salonları yerine okul bahçesinde öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte güze bir gece yaşadık” dedi.

Oku aile birliği sahnede
Atatürk İlkokulu mezuniyet gecesinde sahneye çıkan Aydilge’ye Oku Aile Birliği üyeleri Selçuk Altıntuğ, Birgül Kaya, Ulçay Pozan, Neslihan Atik, Emine Apaydın, Fatma Binbaş, İbrahim Korkmaz ve Ömer Mazi sahneye çıkarak Aydilge’ye çiçek verdiler. Ömer Mazi Aydilge ve Okul Aile Birliği üyelerinin öz çekimini yaptı.

14 sınıftan yaklaşık 450 öğrencinin tek tek mezuniyet cübbesi giyip diplomalarını aldıktan sonra ünlü sanatçı Aydilge’nin sahneye çıkmasıyla birlikte başta öğrenciler olmak üzere herkes yerinden fırlayarak sanatçıya eşlik ettiler. Çocukların ve gençlerin sevgilisi olan Aydilge’den 2 saat süren konser sırasında öğrenciler tüm şarkılara eşlik ettiler.

4-P sınıfı Mustafa Civanın öğrencileri diplomalarını adılar.
Sınıflarında birinci olan 14 sınıf öğrencisi sahnede birlikte pasta kestiler. 3 öğrenci ise okul birincisi oldu.

Aydilge sevgisi okul bahçesine sığmadı. 2 bin 500’den fazla kişi okul bahçesinde Aydilge’ye eşlik ettiler.
2 saat sahnede kalan ünlü sanatçı Aydilge sesi kadar yaptığı danslarıyla da öğrencileri olduğu kadar velileri de eğlendirmesini bildi.
Sempatik tavırları ile dikkat çeken Aydilge sahneye kadar yaklaşan hayranlarının uzattıkları elere dokunarak onlarla iletişim kurdu.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz