Ana sayfa YAŞAM Afyon’un köşe 5’lisi

Afyon’un köşe 5’lisi

0

Son dönemde Afyon’un en fazla dikkat çeken oluşumlardan birisi hiç kuşkusuz Köşe 5’lisi olarak tanınan Dinçay Doğar, İsmail Akar, Polat Yılmaz, Ertuğrul Sevim ve Ömer Mazi’den oluşan ekip. Ortak özellikleri gazeteci ve köşe yazarı olmaları.

Köşe 5’lisi nasıl oluştu?
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’ndan sonra İsmail Akar, Ertuğrul Sevim ve Polat Yılmaz ile Eğitimci Yazar Dinçay Doğar’ın buluşmasıyla başladı. Bir araya gelen 4 deneyimli gazeteci Ömer Mazi’yi de çağıralım onunda burada olması lazım demesiyle ekip 5 kişiye çıkıyor.

7 saat süren görüşme
Deneyimli gazetecilerin bir araya gelip Afyon gündemini değerlendirmesi tam 7 saat sürdü. Saatler gece yarısını çoktan geçtiğinde bu ekibe bir isim bulmak gerektiği oraya atıldı. Çeşitli öneriler arasından Köşe 5’lisi öne çıktı. 5 kişinin de ortak özellikleri köşe yazarı olmaları nedeniyle herkes tarafından Köşe 5’lisi benimsendi.

Fenomen olmaya başladı
Başta siyasetçiler ve gazeteciler olmak üzere herkes tarafından Köşe 5’lisinin her toplantısı büyük bir merakla takip edilmeye başlandı. 5 deneyimli gazeteci başta Afyon gündemi ve ülke siyaseti üzerine yaşananları ve gelişmeleri kendi aralarında değerlendiriyor. Yakında farklı oluşumlarla gündeme gelmeye hazırlanıyorlar.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz