Ana sayfa YAŞAM AFİKAD’dan 2. Yıl kahvaltısı

AFİKAD’dan 2. Yıl kahvaltısı

0

Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği (AFİKAD) 2. Kuruluş yıldönümünü muhteşem bir kahvaltı ile kutladılar. NGAfyon Thermal otelde yapılan kahvaltıya 300 kişi katıldı.

Dernek Başkanı Tülin Helvacıoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan kahvaltıya Afyon’nun tanınmış 300 iş kadını katıldı. Helvacıoğlu, “Birçok kadının bir araya geldiğinde neden iş kadınları derneği yok eleştirisini her zaman duyuyorduk. İki elin parmakları kadar kadınla bir araya gelerek neden bu derneği biz kurmuyoruz diyerek 2 yıl önce Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği AFİKAD’ı kurduk. Amacımız bir araya gelip tabela derneği olmak değildi. Kendi alanlarında başarılı olmuş kadınları bulup ortaya çıkarmaktı. Bu gün görüyorum ki biz bunu başarmışız” dedi.

Aralarında doktor, avukat, mermerci, sanayici gibi birçok sektörde kendi işini yapan kadınları bir araya getiren AFİKAD aynı zamanda erken yeni yılı kutlamış oldu. 300 kadının bir araya geldiği kahvaltıda yapılan çekilişte 80 kişiye çeşitli hediyeler verildi. Kahvaltı için özel olarak hazırlanan kadınlar adeta şıklık yarışına girmişlerdi. AFİKAD üyeleri 2. Yıl pastasını birlikte keserek kutladıktan sonra canlı müzik eşliğinde eğlendiler.