Ana sayfa AFYONKARAHİSAR STK’lardan bölgesel işbirliği çağrısı

STK’lardan bölgesel işbirliği çağrısı

0

Türkiye – AB Sivil Toplum Diyaloğu hibe programının altıncı dönemi teklif çağrısı bilgilendirme toplantısına sadece Afyonkarahisar değil, Kütahya’dan da sivil toplum kuruluşlarının değerli temsilcileri katıldılar. Toplantı Afyonkarahisar Valiliği Toplantı salonunda yapıldı.

Afyonkarahisar Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Nuri Ahmet Gök ve AB Ofisi sorumlusu  Ali Ertürk’ün sunumu ile yapılan toplantıda AB Sivil Toplum Diyaloğu hibe programı hakkında bilgi verildi. Toplantıya katılan Afyonkarahisarlı ve Kütahyalı dernek temsilcileri Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak’ın birlikte hareket etmesini ve ortak projeler geliştirmesi gerektiğini vurguladılar.

Toplantı sonrası Afyonkarahisar Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Nuri Ahmet Gök’ün odasında buluşan Afyonkarahisarlı ve Kütahyalı dernek temsilcileri bir kez daha birlik çağrısı yaptı. Gök’ün odasında yapılan toplantıya AB Ofisi sorumlusu  Ali Ertürk, Afyonkarahisar Kültür Turizm Dernek Başkanı Ömer Mazi, Afyonkarahisar Kültür Turizm ve Kalkınma Derneği Başkanı Azime Gürek, Afyonkarahisar Kent ve İnsan dernek Başkanı Şerife Aksoy Ünal, Afyonkarahisar Sosyal Yaşamı Geliştirme Dernek Başkanı Nilgün Seçen, Afyon Valiliği Proje Ofisi Özge Öztürk, Beyazay Dernek Başkanı Fatma Kılıç Kavas katıldı.

Toplantıya Kütahya’dan gelenler ise ZAFERSIFED (Zafer Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu) Yönetim Kurulu Başkanı Aygül Gezer, KÜGİD (Kütahya Girişim ve İş Dünyası Derneği) Ejderhan Gezer, KİKDER(Kütahya İş Kadınları Derneği) Serda Bal Yıldız, Özgül Kurun katıldı.