Ana sayfa YAŞAM Sandıklı’da değişim rüzgarı devam ediyor

Sandıklı’da değişim rüzgarı devam ediyor

0

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, göreve geldiği günden beri ilçeyi adeta şantiyeye çevirdi.

Belediye Başkanı Çöl, ilçede yapılan çalışmaları ve Akdağ Tabiat parkını Afyon’da görev yapan gazetecilere gezdirerek bilgi verdi. Konak Park’da sabah kahvaltısında buluşan gazete, dergi, internet sitesi, televizyon, radyo gibi değişik haber kollarında görev yapan basın mensuplarına kahvaltıdan sonra yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Çöl ve gazeteciler Bedesten Çarşısını gezerek esnafımızla sohbet ettiler. Germiyan Oğulları döneminden kalan tarihi hamam projesi çalışmaları hakkında bilgi vererek inşaat alanında incelemede bulundular. Başkan Mustafa Çöl, burada bulunan tarihi dokunun eskisine uygun olarak tekrar hayata geçirilerek bir hamam müzesi olacağını, gerekli işlemlerin yapılarak Sandıklımıza ilk defa tarihi bir müze kazandırdıklarının altını çizdi.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun destekleriyle bölgenin cazibe merkezi haline gelen Akdağ Tabiat Parkı’nın eşsiz güzelliği eşliğinde bir doğa yürüyüşü yapan başkan ve gazeteciler, bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek Başkan Mustafa Çöl’den Sandıklı Belediyesi’ne işletmesi devredilen Akdağ Tabiat Parkı ile ilgili bilgiler aldılar.

Gazeteciler ile Akdağ’da gerçekleştirilen söyleşilerde; Akdağ Tabiat Parkının yeni haliyle çok güzel olduğu, burada yapılan çalışmalarla bölgede adından sıkça söz ettireceği ve Sandıklı Belediyesine devriyle büyük bir ivme kazanacağına dikkat çektiler.