Ana sayfa KÖŞE YAZILARI Merhaba

Merhaba

0

Aslında bir merhaba ile başlar herşey. Doğan her güneş, koca evrene merhaba derken, açtığınız pencere ile, siz de yeni bir güne. Hayat akışını, yaşam kavgasını izletir, çatılarda uçuşan güvercinlerin telaşında. Bir çiçeğe dokunan ele, seher vaktinin çiği değdiğinde, içinizdeki ürperme, yaşama merhaba der, günün getireceği sürprizler ile.

Her merhaba yeni bir tanışmadır aslında. Merhabanın nezaketiyle, vefasıyla ve de hatır soruşuyla önemseyişinin, gülümseme ile pekişmesidir her göz temasının kurulmasıyla. Belki bir bakışla ki, bu da şimdi olduğu gibi daha siz bu satırları okurken, sanki gönül gözlerinin birbirine bakmasıyla.

Açtığım bu pencereden, merhaba diyerek dostluk kapılarını aralıyorum eski ve yeni tüm dostlarıma. İstiyorum ki, iyiliği özellikle de sevgiyi paylaşalım ve yaşayalım birlikte. Umudumuzu yitirmediğimizi “ Umut Hep Var ” diyerek birbirimize haykıralım dostane bir tebessümle. Hani karşı karşıya oturmasak da, bu köşede acımtrak bir kahvenin geniz yakışını, dumanını içimize çekerek sohbetle lezzetlendirelim. Konumuz çocuğumuz olsun, eşimiz dostumuz hatta sevgilimiz olsun. Oradan görüş din dil ırk ayrılıklarına bulaşmadan insana, ülkemize hatta dünyaya açılalım ufkumuzun sınırsız dağarcıklarında. Bir çocuğun gözyaşını silerken, varsın konuştuğu dili anlamayalım ama, ona sevgi ile dokunarak elinden tutalım. Minik bir kediciğin sıcak bir yuvası, ektiğimiz vefa çınarlarının gölgesinde huzuru yaşayalım. Birliğin, beraberliğin kol kola “ BİZ ” oluşuna merhaba diyelim. Yani kelime kelime her cümle ile, satırlarda buluşup artık ferah bir nefes alalım. Kargaşalardan, endişelerden özellikle de birbirimize güvenemeyişimizden yorulduğumuzun farkındayım dostlar. Bunları söyleyeceğimiz her merhaba ile, birer hoşgeldine çevirerek, “ Keşke ” duvarlarını yıkalım beraber. Önce kendimizden başlayarak, sevmeyi öğrenelim mesela. Varsın ağrısın belimiz, sızlayan dizlerimiz olsun. Yüreğimiz sıcacık attıktan sonra yani sevgiyi barındırdıkça, aldığımız ağrıkesicinin yanına gönülden bir yudum su verecek dostlarla, şükür edilerek sevinç duyulacak yaşadığımıza.

Hayat sana merhaba!
Merhaba dostluğa ve yeni tanışmamıza.
Sevgi ile tüm dostlarıma, dostluğa merhaba!

Program Yapımcısı – Metin Yazarı
Arzu Yılmaz Dağdemir