Ana sayfa AFYONKARAHİSAR Mandıra Filozof’unu ağlatan aile

Mandıra Filozof’unu ağlatan aile

97
0

Mandıra Filozofu filmi ile hafızalara kazınan Müfit Can Saçıntı Afyonkarahisar’da çıktığı tek kişilik gösterisinde bir ilk yaşandı. Güldürmeye gelen ünlü sanatçı sahnede ağladı.

TED Afyon Kolejinde yapılan gösteride ünlü sanatçı Müfit Can Saçıntı’yı büyük bir sürpriz bekliyordu. Dr. Arzu Feza Oruncak, Müfit Can Saçıntı’nın Afyon’a geleceğini öğrendiğinde kayınvalidesi ve kayınbabasının çocukluğunu bilir iki aile asker kökenli ve Doğubayazıt’ta aynı lojmanda oturduklarını söyledi. Onlarında bu oyuna gelecekler dedi.

Müfit Can Saçıntı’ya sürpriz yapmak isteyen Ömer Mazi Türkan ve Hayrettin Oruncak’ı ilk sırada oturttu. Sahneye çıkan Müfit Can Saçıntı, giriş konuşmasını yaptıktan sonra gözü Türkan ve Hayrettin Oruncak’a takıldı. O anda, “Afyon’a ilk kez geliyorum. Ama hayatımda çok önemli yeri olan Afyonlu dostlarımız vardı. İşte onlardan biri ve 30 yıldır görmediğim çocukluğumda komşumuz olan ama telefonla ailelerimiz sürekli görüştüğü birileri var” dedi.

Saçıntı, sahnenin ucuna kadar giderek Türkan teyzem ve Hayrettin amcam buradalar diyerek ellerini öptü. Saçıntı dakikalarca gösteriye başlayamadı. Gözleri yaşaran Müfit Can Saçıntı ağlamaya başladı. Kendini toparladıktan sonra, “Adam güldürmeye geldi ağladı diyecekler. Bunca zaman böyle bir şey yaşamadım. Aile dostumuz çok kıymetli insanları bir an karşımda görünce duygusallaştım” dedi. Ellerini öpüp sarıldığı Türkan ve Hayrettin Oruncak ile oyun sonrası da kuliste bir süre görüştü.