Ana sayfa AFYONKARAHİSAR Kolaylı’nın yeni markası KÖFTEART ünlülerinde tercihi

Kolaylı’nın yeni markası KÖFTEART ünlülerinde tercihi

75
0

Afyonkarahisar’ın en köklü işletmelerinden biri olan Kolaylı Turizm kendi markaları ile fark yaratmaya devam ediyor. Cafe’de Graff ve Döner Ateşi’nden sonrada şimdi KöfteArt ile kendi köfte markasını oluşturdu.

 Köftenin adeta sanata dönüştüğü yer olan Kolaylı Turizm tesislerinde KöfteArt Afyonluların olduğu kadar ünlü sinema ve tiyatro oyuncularının da tercihi haline geldi. KöfteArt, İnegöl köftenin eşsiz lezzeti, mükemmel sunumu, zengin menüsü ile dikkat çekiyor. Kolaylı Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kolaylı, “Bu güne kadar İstanbul merkezli markaları tesislerimize ala bilmek için büyük mücadele veriyorduk. Ancak 40 yılı aşkın bir süredir var olan Kolaylı tesisleri kendisi bir ulusal marka haline geldi.” dedi.

40 yılı aşkı bir süredir turizm şirketleri ve otobüs firmalarının güvenle mola merkezi olduğunu belirten Ahmet Kolaylı, “Biz aslında Afyonkarahisar’ın giriş kapısıyız. Türkiye’nin tüm yollarının kesişme noktası olan Afyonkarahisar’da uzun yolculuklarına kısa bir mola verdiklerinde tüm ekibimizle onları kedi evlerinde gibi rahat etmelerini sağlamak, dinlenmiş ve güler yüzlü bir şekilde yolculuklarına devam etmeleri için 7 gün 24 saat hizmet veren bir işletmeyiz. Bizim her çalışanımız şunu çok iyi biliyor, biz sadece Kolaylı için değil, aynı zamanda Afyonkarahisar’ın imajı için çalıştıklarını bilirler” dedi.

Kendi markaları nasıl oluştu

1980’li yıllarda hizmet vermeye başlayan Kolaylı tesisleri Afyonkarahisar’ın en bilinir markalarından biri haline geldiğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kolaylı, “Biz eskiden ünlü markaları kendi işletmemize alabilmek için mücadele verirdik. Şimdi birçok marka bizim bünyemizde yer almak için onlar bizimle görüşmek için çalışıyor. Kolaylı Turizm işletmelerinde bundan sonra bize ait olmayan marka kalmayacak. Cafe’de Graff ve Döner Ateşi’nden sonra şimdide Köfte Art ile her alanda kendi markamızı Türkiye standartlarının üstünde bir kaliteyle sunmaya başladık” dedi.

Klasik İnegöl köftenin yanı sıra kaşarlı köfte, acılı köfte, ızgara köfte gibi farklı damak tatlarına göre farklı seçenekler ve zengin garnitür çeşitleri ile kısa sürede geniş bir müşteri kitlesi oluştu. Köfte Art’ın müdavimleri arasına ünlü sinema ve tiyatro oyuncuları da katıldı. Levent Ülgen, Yasemin Yalçın, İlyas İlbey, Bahtiyar Engin, Yosi Mirzahi, Haldun Boysan, Cem Davran, Celil Nalçakan gibi birçok sanatçıda Köfte Art’ı tercih edenler arasına katıldılar.