Ana sayfa YAŞAM İlk oylarını muhtarlıkta kullandılar

İlk oylarını muhtarlıkta kullandılar

0

Kütahya Güçlü Kadınlar Derneği Başkanı Muhtar Nurcan Duygu’nun minik konukları vardı. Germiyan Bilge İlkokulu öğretmeni Aygül Acar ve öğrencilerinin ziyaret ederek Sosyal Bilgiler Dersi yerel yönetimler konusunda bilgi aldılar.

Muhtar Duygu, minik konuklarını kapıda karşılayarak tek tek ellerinden sıktı. Yerel yönetimler ve muhtarlık hakkında bilgi verdikten sonra kurulan sandıkta öğrenciler ilk kez oy kullandılar. Muhtar Nurcan Duygu, “Öğrencilerin ziyareti beni son derece mutlu etti. Onlara muhtarın görevleri, nasıl seçilir, muhtar kimdir bu konularda bilgi verdim. Kurulan sandıkta ilk kez oy kullanma heyecanı yaşamaları çok güzeldi” dedi.

Çocuklara çeşitli hediyeler veren Muhtar Nurcan Duygu, “Ben öğrencileri, öğretmenleri ve eğitimi çok seviyorum. İyi bir toplum iyi ve kaliteli bir eğitimle oluşur. Bu nedenle okullarımıza elimden gelen her türlü desteği vermeye çalışıyorum. Bundan sonrada destek olmaya devam edeceğim” diye konuştu. Minik öğrenciler yaklaşık bir saat kaldıkları muhtarlıktan hediyelerle döndüler.