Ana sayfa YAŞAM Fua Hastanesi’nden hemşireler gününde mangal partisi

Fua Hastanesi’nden hemşireler gününde mangal partisi

0

Özel Fuar hastanesi, 12 Mayıs hemşireler günü dolayısıyla hastanesinde çalışan hemşire ve sağlık çalışanlarına mangal partisi düzenledi.

Fuar Hastanesi Başhekimi Dr. Şükrü Yücel, Başhemşire Dilber Bayrak, Halkla İlişkiler Müdürü Esra Kılınçaslan, hastane çalışanları ve basın mensuplarının katıldığı mangal partisinde Başhekim Dr. Şükrü Yücel ve Başhemşire Dilber Bayrak, çalışanlarına kendileri servis yaptılar.

Başhemşire Dilber Bayrak, hemşirelik mesleğinin zor ama kutsal olduğunu belirterek, “Tüm hemşirelerimizin gününü içtenlikle kutluyorum. Bu kutsal mesleğin ne kadar önemli ve zor olduğunu biliyoruz. Mesleğimizi yaparken özverili, azimli ve çalışkan olmamız gerekiyor. Hastalıkta ve insan sağlığında hemşirelerin önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum. Bu görevi yapan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum.”

HEMŞİRELİĞİN TEMELİNDE AKIL VE BECERİDİR
Hemşirelik, insanlık tarihiyle başlayan, insan var oldukça var olmaya devam edecek olan, tüm zamanlarda değerini ve saygınlığını koruyan onurlu bir meslek olduğunu vurgulayan Başhekim Uzman Dr. Şükrü Yücel, hemşirelerin sabırlı ve hoşgörünü olduğunu söyledi. Yücel, “Hemşirelik din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin insan sağlığının dolayısıyla toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi, hastalık halinde de iyileştirilmesi hizmetlerini sağlayan kutsal bir meslektir” dedi.