Ana sayfa YAŞAM FSM’de tenis şöleni nefes kesti

FSM’de tenis şöleni nefes kesti

0

Afyon spor organizasyonlarının merkezi olmayı sürdürüyor. FSM, NGAfyon Thermal Otel ve Gençlik Spor Kompleksinde yapılan tenis turnuvaları ile bu sene tenise turnuvalarının önemli merkezlerinden biri olan Afyon’da TTF 12 Yaş Yaz Kupası-2 için onlarca sporcu ve ailesi bir hafta boyunca Afyon’da oldular.

Kıyasıya geçen turnuvaya Ankara, İzmir, Denizli, Bursa, Uşak, Konya, Antalya gibi farklı şehirlerden 12 yaş 100’e yakın tenisçi katıldı. Aileleri ve hocaları ile birlikte 250 kişiye ev sahipliği yapan Afyon FSM tesisleri başarılı bir sınav verdi. 10 gün sonra ise FSM bu kez de 14 yaş turnuvasına ev sahipliği yaparken Afyon Spor Kompleksi ise Ağustosun ilk haftası 8-9-10 yaş turnuvasına ev sahipliği yapacak.

Turnuva hakkında kısa bir açıklama yapan 12 Yaş Tenis Milli Takım Antrönörü Ali Karagöz, “Bugün oynanan final maçları ile başarılı bir turnuvayı geride bıraktık. Katılımları için sevgili sporcularımıza, müsabakalar için şehir dışından gelen sporcularımıza, değerli velilerimize her türlü desteği esirgemeyen Başkanımıza, FSM çalışanlarına ve NG Güral Afyon Hotel’e çok teşekkür ederim” dedi.

Karagöz, “İlerde burada yer alan sporcularımızı Milli takım ile uluslar arası büyük turnuvalarda izlemek en büyük isteğim. Çok çalışın, daha fazla turnuvaya katılmaya çalışın. Her turnuva sizi biraz daha geliştirecektir. Hepinize tenis hayatınızda başarılılar diliyorum” diye konuştu. Dereceye giren sporculara madalyaları ve kupaları düzenlenen törenle verildi.