Ana sayfa YAŞAM Afyon’u Ayşegül Tüplek temsil etti

Afyon’u Ayşegül Tüplek temsil etti

0

Turizm cenneti Antalya’da yapılan 1 Kadın Hareketi Antalya El Emeği Festivali’ne Türkiye’nin bir çok yerinden il bazında valilik ve ya belediyeler il bazında stantlar kurdu. Afyon’dan ise iğne oyası sanatçısı Ayşegül Tüplek tek başına fuarda yer alarak şehrin tanıtımına katkıda bulundu.

Antalya Konyaaltı Belediyesi ve 1 Kadın Hareketi Derneği işbirliğiyle bu yıl ilki gerçekleştirilen ‘1 Kadın Festivali’, Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in ve dernek temsilcilerinin pasta kesmesiyle başladı. Festivale Türkiye’nin bir çok yerinden kadınların yaptıkları yöresel el sanatları ve kendi yaptıkları çalışmalarla yer aldılar. Bir çok kadın toplu sipariş alma şansı yakaladı.

Afyon’u tek başına temsil eden iğne oyası sanatçısı Ayşegül Tüplek, “Antalya’da çok güzel ‘1 kadın festivali’ yapıldı. Bu festival için Antalya Konyaaltı Belediyesinden davet aldım. Aslında bu davet tüm belediyelere yapılmışlar. Festivalde iller kendi belediyelerinin adıyla yer alırken ben tek başıma kaldım. Keşke Antalya gibi bir yerde Türkiye’nin her yerinden gelinen bir festivalde Afyon olarak daha büyük bir stantla yer alsaydık” dedi.