Ana sayfa AFYONKARAHİSAR AFİKAD ziyaretlerine devam ediyor

AFİKAD ziyaretlerine devam ediyor

0

Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği AFİKAD ziyaretlerine aralıksız olarak devam ediyor. Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof Nurullah Okumuş, Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Dr. Alev Türe, Afyonkarahisar Sanayicileri ve İş Adamları Derneği Başkanı Hüseyin Şehitoğlu, Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mahmut Emin Birliktir’i ziyaret ederek dernek hakkında bilgi verdiler.

 Afyon Kocatepe Üniversitesinden ayrılarak yeni kurulan Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş’u ziyaret eden AFİKAD Başkanı Tülin Helvacıoğlu ve dernek üyeleri Samiye Hancıoğlu, Betül Aladaş, Sibel Şemşimoğlu ve Huriye Mazi oldu. Başkan Helvacıoğlu, “Afyon’a hoş geldiniz ve başarılar diliyorum. AFİKAD olarak birlikte ortak ne gibi çalışmalar yapabiliriz. Biz Afyonkarahisar İş Kadınları olarak işbirliğine hazırız” dedi. Rektör Okumuş, “Henüz yeni kurulmuş bir üniversiteyiz. Birçok alanda sizinle iş birliği yapabiliriz” dedi.

AFİKAD üyelerinin bir başka ziyareti ise Afyonkarahisar Tabip Odasına oldu. Afyon’un ilk kadın Tabip Odası Başkanı olan Dr. Alev Türe ve yönetim Kurulu üyesi Dr. Şule Gülşah Yağcı karşıladı. AFİKAD üyeleri en mutlu olduğumuz ziyaret hiç kuşkusuz bu ziyaret dediler. Tülin Helvacıoğlu, “Tabip Odası gibi önemli bir meslek örgütünün başında bir kadın başkan görmekten gurur duydum. Her alanda daha fazla kadın ve daha fazla kadın yönetici olmasını istiyoruz” dedi.

Tabip Odasına yapılan ziyarette AFİKAD Başkanı Tülin Helvacıoğlu, Dr. Yeksin Helvacıoğlu, Sibel Demir, Hatice Kurhan, Şükriye Nizamoğlu, Samiye Hancıoğlu ve Huriye Mazi katıldı. Afyon Tabip Odası Başkanı Dr. Alev Türe, “Ziyaretiniz beni çok mutlu etti. Sizin gibi değerli iş kadınlarından oluşan bir dernek olması Afyonlu kadınların aslında ne kadar başarılı olduklarını ve bir araya gelince neler yapacağının en güzel örneği. Afyon’un tek kadın yöneticisi olmadığımı bilmek beni cesaretlendiriyor” dedi.