Ana sayfa AFYONKARAHİSAR Sıra dışı bir aşk hikayesi

Sıra dışı bir aşk hikayesi

0

Burçak Akyol&İdris Şahin

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Burçak Akyol’la evlenen oğlu İdris Şahin’in nikahını kıydı. Genç çiftlerin nikah şahitliklerini DP Genel Başkanı ve Afyon Milletvekili Gültekin ve İscehisar Kaymakamı Uğur Kapar yaptı.

Afyon’da termal bir otelin bahçesinde yapılan düğüne siyasetçiler, mermerciler, iş adamları ile birlikte yaklaşık 500 davetli katıldı. Konukları kapıda damadın babası Ahmet Şahin, annesi Sultan Şahin ile gelinin babası Haris Akyol ile annesi Cemile Akyol kapıda karşıladı. Düğüne katılanlar arasında DP Genel Başkanı ve Afyon Milletvekili Gültekin Uysal, İscehisar Kaymakamı Uğur Kapar, Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, DP İl Başkanı Hikmet Bülbül, DP İscehisar İlçe Başkanı Yıldırım Mercan ve yönetimi de vardı.  

Kendi oğlunun nikahını kıydı

Davetlilerin yerlerini almasından sonra Gelin ve Damadın gelmesiyle düğün başladı. Havuz başında bulunan köprüde Burçak Akyol ve İdris Şahin davetlileri selamladıktan sonra ilk dansı yaptılar. Belediye Başkanı Ahmet Şahin kendi oğlunun nikahını kıymak için cübbesini giyerek Nikah masasına gitti. Gelin Burçak Akyol ve damat İdris Şahini çağırdıktan sonra nikah şahitleri olarak DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Kaymakam Uğur Kapar’ı davet eden İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin kendi oğlunun nikahını kıydı. Geline olduğu gibi oğluna da ana ve baba adını sorduğunda davetlileri gülümsetti.   

Burçak ve İdris nasıl tanıştı?

Burçak ve İdris Şahin’i evliliğe götüren tanışma aslında tam romantik komedi tarzında bir hikayesi var. İzmirli olan Burçak Akyol AKÜ Ekonomi bölümü okuduktan sonra İzmir’e dönmek yerine Afyon’da bir yıl daha kalıp stajını tamamladı. Stajı bittikten sonra dönmeye hazırlanırken kız arkadaşının erkek arkadaşı sürpriz bir evlilik teklifi yapacağım bana yardım eder misin dedi. Burçak tabiî ki memnun olurum diyerek teklifi kabul ederek İzmir’e dönmesini erteliyor.

Hikayenin bu kısmını Burçak Şahin’den dinliyoruz

AKÜ’de ekonomi bölümü okumak için Afyon’a geldim. Okul bittikten sonra Afyon’da staj yaptığım yerde Yasemin Acar’a erkek arkadaşı evlenme teklifi yapacakmış benden ve Banu Yönlü’den yardım istedi. Biz çok mutlu olduk ve Akarçay’da teknede evlenme teklifi yapılacaktı. Mehmet Acar, bize dedi ki benimde iki arkadaşım var siz onlarla birlikte hazırlıkları yapın dedi. Kabul ettik ve çalışmalara başladık. Mehmet Acar’ın iki arkadaşından biri de İdris Şahin’miş. İlk kez orada karşılaştık ve benim gibi çok konuşkan biriydi. Biz tekneyi süslerken sohbeti baya ilerlettik. Arkadaşlarımızın evlilik organizasyonundan sonrada çektiğimiz fotoğrafları paylaştırmak için oluşturduğumuz whatsApp gurubu kurmuştuk oradan haberleşmeye başladık.

İdris Şahin ise tanışmalarını şöyle anlattı

Mali müşavir arkadaşım var Mehmet Acar, o kız arkadaşı Yasemin Acar’a Akarçay’da evlilik teklifi yapacağını ve bana yardımcı olun dedi. Ben ve Yavuz Baş, kızın arkadaşlarından da Burçak ve Banu Yönlü diye iki kız varmış. Biz onlarla birlikte organizasyonu yapacaktık. Akarçay’da kayıkta yapılacağı için süsleme yaparken ben Burçak’a çaktırmadan bakıyordum. Mehmet ve Yasemin’e çiçek yaptırırken bir de Burçak için yaptırdım. Bakışlarımız sürekli kesişiyordu. Onların evlilik teklifi bizim tanışma günümüz oldu. Bir gün geçti kız aklımdan çıkmıyor, ama çekiniyorum da. Nasıl arasam diye plan yaparken telefonumda çektiğim onun fotoğrafları vardı. Fotoğrafları bahane ederek ona yazmaya başladım. O’da dünden razıymış hemen cevabı yapıştırdı. Dedim tamam İdris sen bu kıza yürü oğlum dedim ve bir kahve İçellim mi? diye teklif ettim. Kabul edince buluşmaya başladık.

Burçak Şahin, ikinci buluşmayı anlatıyor

Fotoğraf paylaşımı bahanesiyle biz buluşmaya, görüşmeye, yazışmaya başladık. İkinci buluşmamızda masada konuşurken İzmir’e dönmem gerektiğini söyledim. İdris’te gitme burada kal benimle evlen dedi. Ben ciddiye almadım öyle bir anda söyledi önemsemedim. O sırada annem aradı konuşurken İdris’le kafedeyim birkaç güne geleceğim dedi. O anda İdris telefonu elimden aldı. Engel olmaya çalıştım ama o annemle konuşmaya başladı bile. Anneme anne demeye başladı. Burçak bana emanet ben onunla evleneceğim dedi. Ben o anda şok geçiriyorum. Anneme, anne demesi annemin hoşuna gitmiş hayırlısı oğlum demiş.

O anları birde İdris’ten dinliyoruz

Annesi sürekli ne zaman döneceksin diye arıyormuş. Kafede otururken gitmesin diye evlenelim gitme dedim. Tam o sırada annesi aradı ve konu yine ne zaman döneceksin sorularına gelmişti. Baktım kız elden gidecek, ben hemen telefonu Burçak’ın elinden aldım ve konuşmaya başladım ama annesi şok olmuştu kadın konuşamıyordu. Ben anne Burçak bana emanet biz evleneceğiz dedim sonra kadın kendine geldi ve beni sevmişti. Tamam oğlum hayırlısı demeye başladı. Bir kızın kalbine giden yol annesinden geçiyor. Ben önce annesini sonra Burçak’ı ikna ettim. Kız zaten istemem yan cebime koy yapıyormuş benim gibi yakışıklı birini kim kaçırmak ister.

Önce İzmir’e giderek Buçak’ın ailesiyle tanışılıyor, sonrada İdris’in ailesiyle tanışma başlıyor. İdris, ‘Babam eski müfettişlerden biraz sert ve bir şey sorarken başka cevap bekler. Annemde zor kadındır dikkat et’ diye uyarıyor. Burçak Ahmet Şahin’i ilk gördüğünde neredeyse korkudan bayılacakmış. Tanışınca dünya tatlısı şeker gibi bir adam olduğunu görüyor. Aynı şekilde annesi de çok şeker ve yeni kankam oldu diyor. 25 Ocak’ta İzmir’de nişan yaptıktan bir hafta sonra 02.02.2020’de nikahları kıyılıyor. Araya Koronavirüs girdikten sonra düğün 12 Temmuz 2020 Pazar günü yapıldı. İşte böyle film gibi bir hikaye değil mi. Neyse onlar erdi muradına biz çıkalım kerevetine.   

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz