Ana sayfa AFYONKARAHİSAR ÖĞRETMENİME DOKUNMA

ÖĞRETMENİME DOKUNMA

0

Afyonkarahisar  Atatürk İlkokulu 3 /E sınıfı öğretmeni Cesur Hasırcı Dün Öğlen saatlerinde Öğrencisi Devran ‘nın üvey babası tarafından saldırıya uğramıştı.Cesur Öğretmen hastaneye kadırılıp dün akşam saatlerinde taburcu olmuştur.Saldırıyı yapan üvey baba gözaltına alınıp sonra serbest kalmıştır.

Bu gün Atatürk İlkokulu kapısında ilk ders  saati başlangıcında  sendikalar ,öğretmenler,veliler Atatürk ilkokulu önünde toplandı. Okul Önündeki Basın açıklamasına Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın Katılmadı.Basın açıklaması yapan sendikalar Türk Eğitim Sen,Eğitim İş, Eğitim Sen dir Eğitim Bir Sen sendikası basın açıklamasında yoktu.

Eğitim Sen Afyonkarahisar şube Başkanı Ender Karaaslan Basın açıklamasında şunları aöyledi  “Dün Atatürk İlkokulu’da görev yapan üyemiz Cesur Hasırcı görev yaptığı okula gelen bir veli tarafından darp edilmiştir.Öğretmenmize yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.Bu konuda somut ve kalıcı çözümler üretilmesi ve okularda yaşanan şiddetin önlenmesi için başta Mill Eğitim Bakanlığı ve Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere Bütün yetkilileri  acilen harekete geçmeye çağırıyoruz.

Eğitim Sen ailesi olarak Cesur Öğretmenimizin yanında ,her türlü şiddetin karşısında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Afyonkarahisar Atatürk ilkokulu Öğretnenleri Dün Cesur Öğretmene Yapılan darp  ı kınamak için hepsi siyah renkte kıyafetler giyip ,ellerinde şiddete hayır pankartaları taşıdılar.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz