Ana sayfa YAŞAM Minik mezunlardan başkan Büyükerşen’e ziyaret

Minik mezunlardan başkan Büyükerşen’e ziyaret

0

Avrupa Birliği Merkezi’nden hibe alınarak 2011 yılında kurulan ve okul öncesi eğitim alma şansına sahip olamayan çocuklara eğitim veren Büyükşehir Belediyesi Es Çocuk Evi’nin minik mezunları Başkan Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret ettiler.

Geçtiğimiz günlerde renkli gösterileri ile mezuniyetlerini kutlayan Es Çocuk Evi’nin minikleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret ettiler. Ziyarete kepleri ile gelen minikler, Yılmaz Büyükerşen’e mini bir gösteri yapmayı da ihmal etmediler.
Ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Büyükerşen, çocukları tek tek kutlayarak mezuniyet hediyelerini verdi. Büyükerşen “Çocuklar yarınlarımız, geleceğimiz. Büyükşehir Belediyesi olarak 2011 yılında Avrupa Birliği’nden aldığımız destekle kurduğumuz Es Çocuk Evi ile imkânı olmayan birçok çocuğumuzun okul öncesi eğitimlerini karşıladık. Sosyal Belediyecilik anlayışı ile onları hayata en iyi şekilde hazırlamak bizlerin görevi. Yılsonlarında da onları böyle kepleri ile gülerken görmek bizleri son derece mutlu ediyor. Mezun olan tüm çocuklarımıza bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar diliyor, bir yıldır üzerlerinde büyük emekleri olan öğretmenlerine de teşekkür ediyorum” dedi.