Ana sayfa YAŞAM Gönül Dostları Gurubu’nun Afyon buluşması

Gönül Dostları Gurubu’nun Afyon buluşması

0

Afyon Şuhut Lisesi 1978 mezunları her yıl olduğu gibi yine Afyon’da toplandı. Kendilerine “Gönül Dostları Gurubu” diyen ekibi 2010 yılında Suat Benli bir araya getirdi. 16 yıldır aralıksız olarak bahar ve güz toplantıları adı altında yılda iki kez toplanıyorlar. Mayıs ayında bir kez daha bir araya geldiler.

Çakmak otel’de kalıyorlar
Suat Benli’nin öncülük ettiği Gönül Dostları Gurubu, Şuhut Lisesi 1978 mezunları öğretmen ve öğrencileri ile Çakmak otelde toplandılar. İki gün süren toplantıda Afyon’un tarihi ve turistik yerleri gezildikten sonra akşam gala yemeğinde bir araya geldiler. Gala yemeği öncesi Gönül Dostları Gurubu’nun 2010 yılından bu güne kadar yaptıkları toplantılar ve etkinlikler sinevizyon gösterisi olarak sunuldu.
Çakmak otelin terasında bir araya gelen Şuhut Lisesi mezunları ve öğretmenleri uzun süre sohbet ettiler. 2010 yılına kadar birçoğu bir biriyle görüşmeyen öğretmen ve öğrenciler ilk toplanma teklifine biraz isteksiz yaklaştıklarını itiraf ediyorlar. 2010 yılında ilk toplantıya 14 kişi katıldıktan sonra aradan geçen zamana rağmen dostluklarının eskimediğini görmeleri ile bir sonraki buluşmayı iple çekmeye başlamışlar.
Gönül Dostları Gurubu’nun kurucusu Suat Benli, “Her şey benim 2010 yılında organ nakli olmamla başladı. Bana nakledilen organ uyum sağlamıyor. Bir kez daha acil olarak organ nakli olmam lazım. Benim haberim yok yeni bir organ bulunamazsa sadece 3-4 gün yaşama şansım varmış. Organ nakline yazıldığımız günün akşamında bir gazetecinin oğlunun organı bana uyuyordu. İşte o zaman hayatta hiçbir şeyin anlamının olmadığını fark ettim. Dostluk, arkadaşlık, maneviyat bende ön plana çıkmaya başladı” dedi.
Benli, “Organ nakli olduktan sonra duygusallaştım ve maneviyata önem vermeye başladım. Öğretmenlerimizi ve sınıf arkadaşlarımı bulmak için yola çıktım. İlk toplantıya 14 kişi geldi. Daha sonra her seferinde artarak devam ettik. Aradan yıllar geçse de dostlukların bozulmamış olması ne kadar güzel. Bahar toplantısına 38 kişi katıldı. Şimdi sırada güz toplantısı var.” dedi.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz