Ana sayfa AFYONKARAHİSAR Gişede başladı nikah masasında biten bir aşk Filiz Akpınar&Hüseyin Aydın

Gişede başladı nikah masasında biten bir aşk Filiz Akpınar&Hüseyin Aydın

0

Filmlere konu olacak bir aşk hikayesi desek yalan olmaz. Muhasebecilik yapan Hüseyin Aydın işi gereği sık sık bankalara gidip geliyor. 2 yıl önce yine bankaya gitti sıranın kendisine gelmesini bekliyor. Canı sıkılan Hüseyin Aydın etrafı süzmeye başladı. Bu arada gişede çalışan memurlara gözü takıldı. İçlerinden birisi çok sempatik ve güzeldi. Birden kalp atışları yükselmeye başladı. Bu güne kadar defalarca girip çıktığı bankada onu hiç fark etmediği için kendine kızdı.

Sırasının gelmesini bekleyen Hüseyin Aydın, bir yandan dua etmeye başladı. “Allah’ım ne olur benim sıram ona denk gelsin” diye. Zaman şimdi daha ağır işliyordu. Saki her saniye bir saat gibi uzun geliyordu Hüseyin’e. Sıra numaraları bir bir yanıp sönüyordu. Sıra Hüseyin’e geldiğinde başka birisi çıkmıştı. Genç adamın hayalleri yıkılmıştı. Çünkü bir sonraki kişiye ise kendi olmak istediği gişenin ışığı yanmıştı. Panikle etrafına baktı. Gişeye giden gence yanaştı, “Rica etsem sıra numaralarını değiştire bilir miyim?. Benimkide yandı, ama benim o gişede olmam lazım” dedi. Peki öyle olsun dedi, karşısındaki sıra fişleri değiştirildi.

Bacakları bir birine çarpıyordu

Gişe fişini değiştiren Hüseyin Aydın’ın neredeyse kalbi yerinden fırlayacaktı. Dili damağı kurumuş ve deyim yerindeyse bacakları bir birine çarpa çarpa gişeye ulaştı. Gişede bulunan hanım, “Buyurun nasıl yardımcı olabilirim” dediğinde Hüseyin Aydın bayılmak üzereydi. Gişeye tutunarak ayakta kaldı. Tam anlamıyla büyülenmişti. İşlemleri güçlükle söyledi, bankacı hanım bir tuhaflık olduğunun farkındaydı, “İyi misiniz? Sizin için yapabileceğim bir şey var mı?” dedi.

Biraz toparlanan Hüseyin Aydın, “Adınızı öğrenebilir miyim” dedi. Bankacı hanım gülümsedi, Nur, Nur Akpınar” dedi. Hüseyin arkasına bile bakmadan kendini dışarı zor attı. Nefesi kesilmişti. Bankadan dışarı çıkar çıkmaz kravatını gevşetti, derin bir nefes aldı, “Allah’ım, ne oluyor bana?” dedi. Hüseyin Aydın’ın başına gelenler elbette “İlk görüşte aşk” olayıydı. Aydın her gün bir bahane bulup bankaya gider olmuştu. Ve her seferinde Nur Akpınar’ın gişesinin önündeydi.

Bakırköy’de nikah Afyon’da düğün

Böyle başladı ilk tanışma ve ilk aşk. Sonra? Sonrası Budan Termal Otelde yapılan düğün. Nur Akpınar ve Hüseyin Aydın tanıştıktan tam 2 yıl sonra elenme kararı verdiler. Genç çift önce İstanbul Bakırköy belediyesinde nikah kıydılar. Daha sonra Afyon’da yapılan düğünle dünya evine girdiler. Nur Hanımın annesi Nilüfer Yalçın ve Hüseyin Beyin annesi Filiz Aydın ile aile yakınları ve arkadaş ve dostlarının katıldığı muhteşem düğün görülmeye değerdi.

Mehmet Yakar düğüne damgasını vurdu

Nur Akpınar ve Hüseyin Aydın’ın muhteşem düğününe damgasını vuran ise Mehmet Yakar ve ekibinin sahne performansı oldu. Urfa sıra gecesi tarzında doyumsuz bir müzik ziyafeti sunan deneyimli ekip ilk kez Afyon’da sahne aldıklarını söylediler. Sese sanatçısı Mehmet Yakar, “Afyon’da ilk kez sahne aldık. Ama bu kadar coşkulu ve eğlenmesi bilen bir başka düğün görmedim. Genç çiftlerimize uzun ve başarılı bir hayat diliyorum” dedi. 

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz