Ana sayfa AFYONKARAHİSAR GAZİ MTAL’DE KONTENJAN YÜZDE YÜZ DOLU

GAZİ MTAL’DE KONTENJAN YÜZDE YÜZ DOLU

0

Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliğinde, 2019 yılında imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü, ülke genelinde olduğu gibi Afyonkarahisar’da da başarıyla uygulanıyor. Afyonkarahisar’da pilot okul seçilen Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrenci tercihleri ve yaptığı üretimle öne çıkıyor.

Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bu yıl boş öğrenci kontenjanı kalmadı. 90 öğrenci, merkezi sınav sonucuyla okula yerleşirken, 204 öğrenci de başarı puanları ile Gazi MTAL’in öğrencisi oldu.

2020-2021 eğitim-öğretim döneminde Gazi MTAL’den mezun olan 183 öğrenciden 45’i dört yıllık fakülte, 98’i ise iki yıllık yüksekokul tercihine hak kazandı.

Küresel koronavirüs salgınında hijyen ve dezenfektan üretimi ile başarı kazanan Gazi MTAL, 2020 yılında 2 milyon 657 bin TL ciro yaptı; 2021 yılının ilk 6 ayında ise bu ciroyu da geride bıraktı.

Mesleki Eğitim İşbirliği Protokol Yürütme Kurulu Başkanlığı’nı Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’in yaptığı, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ile ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül’ün de Kurul’da yer aldığı Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, şu alanlarda öğrenci yetiştiriyor:

 1- Raylı Sistemler Teknolojisi

2- İtfaiye ve Yangın Güvenliği

3- Endüstriyel Otomasyon

4-Elektrik Elektronik Teknolojisi

5-Kimya Teknolojisi

6-Mobilya İç Mekân Tasarımı

7-Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz