Ana sayfa AFYONKARAHİSAR En buruk anneler günü

En buruk anneler günü

0

Covid-19 nedeniyle iki yıldır buruk bir Anneler Günü kutladıklarını söyleyen Afyonkarahisar Gül Anneler Derneği Başkanı Halise Saygı, “Bu son olsun istiyoruz” dedi.

Her yıl anneler gününde Huzurevi, Sevgievi başta olmak üzere farklı yerlerde anneler günü kutladıkları belirten Afyonkarahisar Gül Anneler Derneği Başkanı Halise Saygı, “Tüm annelerin ve anne adaylarının anneler gününü kutlarım. Son iki yıldır alışık olmadığımız ve alışmak istemediğimiz bir süreç yaşıyoruz. İkinci kez anneler gününü evlerimizde kutlamak zorunda kalıyoruz. Oysa her yıl anneler gününde bizi bekleyen elleri öpülesi Huzurevinde ki annelerimiz vardı. Onları ziyaret edip bu güzel ve anlamlı günü onlarla kutlardık. Bu son olması umuduyla gelecek yıl çok daha coşkulu ve güzel anneler günü kutlamayı diliyorum” dedi.

Her şeye rağmen hazırlamış oldukları hediyeleri Sevgievleri’ne gönderdiklerini söyleyen Halise Saygı, “Kendi ellerimizle etkinlik yaparak veremesek de kuzucuklarımı ve annelerimizi hediyesiz bırakmadık. Onlar için hazırladığımız hediyelerimiz görevliler aracılığı ile onlara ulaştırdık. Böyle günler bir araya gelmenin, yardımlaşmanın, yalnızlığın, sevginin ne kadar kıymetli olduğunu öğretti bize. Hepimiz evlerimize kapandık. Sokakta yürümenin bile ne kadar büyük bir nimet olduğunu anladık. Dernek olarak yapmak istediğimiz birçok organizasyon kaldı. Ama inşallah bayramdan sonra normalleşme adımları atılır ve eski güzel günlerimize döneriz” dedi.     

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz