Ana sayfa AFYONKARAHİSAR Afyon’un ilk ve tek güzellik ve sağlık merkezi SANLIFE

Afyon’un ilk ve tek güzellik ve sağlık merkezi SANLIFE

0

Özellikle sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle birlikte daha fazla göz önünde olma, dikkat çekme, tanınma ve beğenilme istekleri arttıkça kadınlı erkeli iç güzellikten çok dış güzelliğe önem vermeye başladık. Sandıklı’da uzun yıllar San-Deva Şifa Merkezi olarak hizmet veren Doktor Hasan Şahiner ve Hüsamettin Yakut’un kendini kanıtlamış ve onların güvencesiyle kurulan SANLIFE Sağlıklı Yaşam Merkezi 3 ay önce hizmet vermeye başladı.

Bir zamanlar lüks olan güzellik, estetik, diyet artık yaşamımızın bir parçası haline geldi. Bu ihtiyaca cevap vermek için başta büyükşehirler olmak üzere birçok yerde güzellik merkezi, sağlıklı yaşam merkezi, aile danışma merkezi, diyetisyen gibi birçok alanda merkezler açılmaya başlandı. Farklı yerlerde açılan bu merkezler Afyon’da ilk ve tek olarak Sandıklı’da bir arada yapılmaya başlandı. Üç ay önce Sandıklı’da açılan SANLIFE Sağlıklı Yaşam Merkezi uzman kadroları ile size tek bir çatı altında Estetik ve Güzellik, Sağlıklı Yaşam Koçluğu, Aile Danışmanlığı, Psikolojik Danışmanlık, Zayıflama ve Diyetisyen hizmetleri veriyor.

Afyon’da ilk ve tek

Sandıklı’da hizmet vermeye başlayan Afyon’un ilk ve tek Sağlıklı Yaşam Merkezi SUNLIFE’ı sizler için gezdik. Merkezin ortaklarından Estetisyen Serpil Dinler ile konuştuk. Sağlıklı yaşam merkezi fikri nasıl oluştu bize anlatır mısınız?

S. Dinler, Ben estetiysen ve güzellik uzmanıyım. 17 yıldır bu sektörün içindeyim kendi güzellik salonum vardı Afyon’da. Doktor arkadaşlarım neden birlikte bir sağlıklı yaşam merkezi açmıyoruz diye teklifte bulunduklarında çok heyecanlandım. Çünkü İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi sağlık ve turizmde önemli bir yere sahip illerde artık birlikte bir merkeze dönüşmeye başladıklarını görüyordum ve neden Afyon’da biz yapmıyoruz diye hep aklımdan geçiriyordum. Bu teklife hiç düşünmeden evet dedim. Çünkü sadece Sandıklı’nın değil Afyon ve hatta çevre illere de hizmet verecek bir yere ihtiyaç vardı.

Peki! her ne kadar henüz üç aylık olsanız da Sandıklı böyle bir yeri nasıl karşıladı?

S. Dinler, Evet henüz çok yeni olmamıza rağmen biz iyi bir karar verdiğimizi anladık ve çok güzel geri dönüşler oldu. Sandıklı özellikle yaz nüfusu 150 binleri buluyor. Yurt dışındaki gurbetçiler geliyor ve onlarda aynı hizmeti yaşadıkları ülkedeki rakamların yarıdan daha azına burada alma imkanı var. Aynı zamanda online olarak kendilerine danışmanlık ve hatta kargo ile istedikleri malzemeleri buradan gönderiyoruz. Sandıklı bizi sevdi. Aslında sadece Sandıklı değil çevre ilçeler ve Afyon’dan hizmet almaya gelenler var.

Bir kere çok şık ve güzel bir yer olmuş. İnsan bir cafeye gelir gibi rahat ve sıcak bir ortama geliyor hissi veriyor.

S. Dinler, Çok teşekkür ederim evet rahat bir ortam. Merkezimizdeki cihazlarımız son sistem ve bu alandaki en yeni ve en iyi cihazları getirdik. Diyetisyen ve psikologumuz burada hizmet veriyor. Diyetisyen, estetiysen, psikologlarımızla birlikte 7 kişilik bir ekibimiz var.

Neden insanlar güzellik ve sağlıklı yaşam merkezine gider, neden bu tür merkezlere ilgi bu kadar artmaya başladı? nedir bunun sebebi?

S. Dinler, İnsanlar eskiye oranla dış görünümüne önem vermesinden kaynaklanıyor. Bence insanlar nasıl sağlığına önem veriyorsa artık dış görünüşü de çok önemli bir yere sahip. Tolum içindeki sosyal konumundan tutunda, özgüven ve meslek kariyeri açısından da önemli olmaya başladı. Bun da elbette sosyal medyanın da rolü çok büyük. Artık sizi sadece kendi çevrenizdeki insanlar tanımıyor ülkenin hatta dünyanın birçok farklı ülkesindeki insanlar sizi takip edebiliyor. Online görüşmeler ve toplantılar yapılıyor. Onun için dış görünüş çok önemli bir yere sahip. Epilasyon ve cilt bakımı gibi bazı şeyler artık yaşam biçimi haline geldi.  

Sandıklı aynı zamanda termal turizm merkezlerinden biri. 5 yıldızlı oteller var. Termal merkezler genellikle sağlık turizmiyle yakın ve yatkın yerler siz burayı açarken burasını aynı zamanda sağlık turizm amaçlı bir planınız var mıydı?

S. Dinler, Evet termal turizmi düşünerek yapılmış bir projeydi. Sandıklı’ya tatile gelen insanlara hizmet vermek için bazı çalışmalarımız var. Onun dışında Sandıklılı çok sayıda yurt dışında yaşayan insanlar var. Onara hem buraya geldiklerinde hem de buradan yaşadıkları ülkelere gittiklerinde hizmet vermeye devam ediyoruz. Buraya tatile gelen gurbetçilerimizin zaten kaldıkları süre belli. Onlar bu hizmetleri almak için farklı yerlere gidip dolaşıp zaman kaybetmesinler diye yürüme mesafesinde hizmeti ayaklarına getirdik. Onlardan çok büyük bir ilgi gördük. Burada bir aylık başladıkları diyetisyen ve psikolog hizmetini gittiğinde online olarak buradan almaya devam ediyor. Bu çok önemliydi onlar için. Sandıklı halkımız yeniliklere açık ve bu hizmetler için Afyon’a gidip gelmekten kurtuldular.

Burada 3 ana alan var, Estetisyen, Diyetisyen ve Psikolog bu üç branş tesadüfen olmadı her halde?

S. Dinler, Elbette tesadüfen olmadı. Aslında üçü de bir biriyle çok yakın ve bir birini destekleyen branşlar. O nedenle üç branşla başladık. Ama ileriki zamanlarda bunlara yeni branşlar eklenecek.

SANLIFE Sağlıklı Yaşam Merkezinde

Estetisyen ve müdür Serpil Dinler

Estetisyen Arzu Gönen

Estetsiyen Gonca Kıymık

Diyetisyen Kübra Ünal Gürdal

Diyetisyen Seden Gürsoy

Psikolog Hande Erkalan

İletişim bilgileri  

www.sanlifehealth.com

instagram-facebook/@sanlife.sym

tel 0552 644 8383 – 272 512 54 55

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz