Ana sayfa AFYONKARAHİSAR AFYONKARAHİSAR’DA BİLİM MERKEZİ AÇILACAK

AFYONKARAHİSAR’DA BİLİM MERKEZİ AÇILACAK

0

Afyonkarahisar Belediyesi, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ‘in talimatlarıyla şehrimize Bilim Merkezi kazandırmak için kolları sıvadı.Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim ve Toplum Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Bekir Çengelçi’yi Ankara’da ziyaret eden Başkan Zeybek şehrimizi her alanda geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirmek için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

        Afyonkarahisar’da ilk olacak bu projenin hayata geçmesiyle birlikte kurulacak merkez ile bilim ve teknolojide de örnek olmayı hedeflediklerini aktaran Zeybek Başkan; “Bu bilim merkezi başta gençlerimize, çocuklarımıza ve Afyonkarahisar’da yaşayan herkese farklı bir ufuk açacak, temel oluşturacak” dedi.

      Projeyi TUBİTAK ile iş birliği halinde hayata geçirmeyi amaçladıklarını aktaran Başkan Zeybek;” TÜBİTAK’la iş birliği yapmak çok önemli. TÜBİTAK, bilim çalışmalarıyla güven veren ve takdir toplayan bir kurumumuz. Sağolsun Bilim ve Toplum Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Bekir Çengelçi’yi ziyaret ettik. Bizlerle yakından ilgilendi. Projemize destek olacaklarını ifade ettiler. İnşallah bu bilim merkezimiz de aynı doğrultuda Afyonkarahisar’ımızda güzel bir ufuk açacaktır ve geleceğimize de katkı sağlayacağından şüphem yoktur” diye konuştu.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz