Ana sayfa RÖPORTAJ Karadenizin hırçın kızı Seda Yılmaz

Karadenizin hırçın kızı Seda Yılmaz

0

Eskişehir Anadolu Üniversitesi saç bakımı ve güzellik hizmetleri bölümü öğrencisi karadenizin hırçın kızı Seda Yılmaz ile güzellik, bakım ve Eskişehir üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Seda Yılmaz öğrenci gözünden Eskişehir ve okul hayatına dair düşüncelerini bizimle paylaştı

Seda Yılmaz kimdir?
1996 Yalova doğumluyum. Babam Trabzonlu. Lisede saç bakımı ve güzellik hizmetleri okudum. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Saç bakımı ve güzellik hizmetleri bölümü 2 sınıf öğrencisiyim. Doğal olarak ilgi alanım güzellik ve makyaj. Okulda ve haftasonlarıda kuaförde çalışarak bu alanda kendimi geliştiriyorum.
Dans etmeyi çok severim. Harekteli bir yapıya sahibim. Müzik olsun saatlerce dans edebilirim. Gezmeyi, yeni yerler görmeyi, yeni kültürler keşfetmeyi severim. Hırslı ve hırçın bir yapım var. Bazen karadenizli damarım tutabiliyor.

Neden saç bakımı ve güzellik bölümü?
Lisede saç bakımı ve güzellik bölümünü okudum. Aslında ilginç de bir hikayesi vardır bu bölümü seçmemin. Lisede çok da hangi alan üzerine eğitim almalıyım diye düşünmediğim bir dönemde arkadaşımla aynı bölümde olma kararı aldık. Çünkü aynı bölümde okumak istiyorduk. Tercihimi bu bölümden yana yaptım. Fakat daha sonra öğrendim ki arkadaşım bu bölümü seçmemiş. Ama pişman değilim iyi ki bu bölümü seçmişim. Daha sonrasında da üniversite olarak da bu alanda eğitim almak istedim. Bölümümü severek okuyorum.

Alanınla ilgili kendini geliştirmek adına neler yapıyorsun? Bu alandaki hedeflerin neler?
Saç bakımı ve güzellik bölümü kolay bir bölümmüş gibi geliyor fakat bence zor bir bölüm. Severek yaptığım için zorlukların üstesinden gelebiliyorum. Derslerimi en iyi şekilde vermeye çalışıyorum ve hafta sonları da kuaförde çalışarak kendimi geliştiriyorum. Okul bittikten sonra televizyon ve sinema sektöründe isim yapmış bir makyöz olmayı çok istiyorum.

Eskişehir sana neler kattı?
Eskişehir rahat bir şehir, özgür bir şehir, insanın yaratıcılığını ortaya çıkartıyor. Bu her şeyinizi değiştiriyor. Giyim tarzınıza, yapdıklarınıza, ruh halinize yansıyor. Önceki Seda ve şuan ki Seda arasında büyük fark var. Kendimi tanıyamıyorum.
Yeni bir şehire geliyorsunuz ve tek başına oluyorsunuz. Sorumluluklarınız oluşuyor ve bu konuda bir çok şeyle mücadele etmek durumunda kalıyorsunuz. Bu da insanı geliştiriyor. Üniversite ve Eskişehir bana çok şey kattı. Bakış açınız değiyor. Kendimi daha güçlü hissediyorum.