Ana sayfa AFYONKARAHİSAR ZEYBEK BAŞKAN

ZEYBEK BAŞKAN

203
0

Yeni yılın ilk yazısında sizlere farklı bir konu ile merhaba demek istedim. Mesleğimin dışında ahkam kesmek istemem, gördüğüm güzel bir olayı sizlerle paylaşmak istedim.

Bilindiği gibi toplumda kadına şiddet ve değer bilmezlik her geçen gün, daha da artarken, etrafımız ise geldikleri yeri taşıyamayıp şaşıranlarla doluyken, güzel bir hareketi görünce insan mutlu oluyor ve umut var diyor. Geçenlerde marketteydim, halkın gittiği, halkın diyorum çünkü belli bir kesimin gittiği büyük marketler zincirinden bahsetmiyorum, normal, ekonomik her kesimin gidebildiği alış verişini yaptığı yerdeydim, içeriye Belediye başkanımız sayın MEHMET ZEYBEK ve eşi Sevim ZEYBEK hanımefendi ile birlikte girdiler, merak ettim, izlemek istedim çünkü bazı insanlar geldiği yerin hakkını veremez, anlamaz, yük ağır gelir kaldıramaz, haklılar tabi herkes bulunduğu yeri hazmedemez. Markete girerken hanım efendi önde başkanımız arkadaydı, sonra başkanımız alış veriş arabasını aldı, eşinin dediklerini arabaya koydu, merhaba diyen, hatırını soran vatandaşlarına içten, bir o kadarda sevgiyle sohbet etti. Bende başkanımız ve hanımefendiye merhaba dedim ve ayaküstü biraz konuştuk.

Siyasetçi toplumun huzurunu, bizlerin geleceğini koruyor ve kolluyorsa, topluma yol gösterip, önderlik ediyorsa tabiki gönlümüzde de kalış süreside o derece uzundur. Başkanımızın eşine olan davranışı, halkını dinlemesi, sohbet etmesi aynı yerden alış veriş yapması, malzemelerini kendisinin taşıması naif bir davranıştı, işte halkın görmek istediği fotoğraf bu dedim.

Halk seçtiği kişinin kendinden uzaklaşmasını istemiyor, yanında, yöresinde görmek istiyor.

Halkın alış veriş yaptığı yerden alış veriş yapması ise kendisinin, halkıyla bağının kopmadığını gösteriyor.

Günümüzde ne yaptığını bilmeyen, alış verişe bile şoförünü yollayan kişilerle çevremiz doluyken, başkanımızın markette halkıyla bir bütün olup alış verişini bizzat kendisinin yapması, eşine olan tavrı ve verdiği değerden dolayı da tüm kadınlar adına teşekkür ederim.

ZEYBEK başkanım Allah hep daim etsin, siz halkınızın gönül derinliklerine çoktan yerleşmişsiniz bile..

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz