Ana sayfa YAŞAM Zaftoder toplantısı NG Afyon’da yapıldı

Zaftoder toplantısı NG Afyon’da yapıldı

0

Afyonkarahisarlı turizmcilerin kurduğu Kütahya ve Uşak’ı da içine alan bölgesel otelciler derneğin Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği (ZAFTODER) temmuz ayı toplantısını NGAfyon Thermal otelde Genel Müdür Cenker Yılmaz ev sahipliğinde yaptı.

NGAfyon Thermal otelde yapılan toplantıya ev sahibi Cenker Yılmaz, Dernek Başkanı Ali Gümüşhan, Muzaffer Aktar, Ünal Özgen, Emrah Esen, Vahap Kayadan, Süleyman Çınaroğlu ve İdris Adin katıldı. Kurulduğu andan itibaren her ay düzenli bir şekilde toplanan dernek üyeleri Afyon ve bölge termal turizmi için neler yapılması gerektiğini masaya yatırıyorlar.

Derneğin amacının sadece Afyon termal turizmini değil Uşak ve Kütahya’ya da örnek olacak ve orada bulunan termal tesisleri de aynı çatı altında toplamayı amaçlıyor. Toplantı hakkında bilgi veren NGAfyon Thermal Otel Genel Müdürü Cenker Yılmaz, “ZAFTODER Afyon’dan bölgeye açılan ve orada bulunan tesislerinde yol haritasını çıkartan bir yapıda. Burada edinilen bilgi ve tecrübeler Uşak ve Kütahya içinde bir rehber olacak. Biz üç il bir çok konuda ortak çıkarlarımız ve geçmişimiz var. O nedenle derneğimiz bölgesel bir dernek olarak kuruldu” dedi.