Ana sayfa AFYONKARAHİSAR ZAFER MÜZESİ ONUR MESELESİ

ZAFER MÜZESİ ONUR MESELESİ

161
0

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban Zafer Müzesi taşınacak dedi. Afyonhaber dışında kimsenin umurunda olmadı. Birde Afyonhaber okurları sahip çıktı. Gerisi yalanmış. Herkes üç maymunu oynadı. Yöneticiler, sivil toplum, siyasetçiler. Ama ben bu işin peşini bırakmaya niyetli değilim. Bu bina taşınamaz. Taşınmamalı.

Zafer müzesi gidiyor beyler nerdesiniz? diye ilin yönetim kadrosunda bulunanlara bir çağrı yaptık. Herkes, yine üç maymunu oynadı. “Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum” insanın gözünüz çıksın diyesi geliyor ya neyse, Ramazanda oruç oruç günaha girmeyelim.

Geçen hafta Sandıklı Termal Park Otelde bir iftardayız. Milletvekili Ahmet Toptaş’da orada. İftarı yaptıktan sonra Toptaşa,

Sayın vekil siz ne iş yaparsınız diye sordum. Şaşkın bir şekilde hayırdır diye cevap verdi. ——Zafer Müzesi yıkılacak, başka bir yere taşıyacaklar.

-Hadi ya kim dedi, ne zaman dedi, duymadım, vallahi haberim yok.

-Peki bunu duymayacaksın da neyi duyacaksın. Siz Afyon milletvekili değil misiniz?. Afyon’da kuş uçsa haberiniz olması gerekmiyor mu? Hiç mi yerel gazeteleri takip etmiyorsunuz?. Peki sizin CHP il yönetimiz ne halt eder. Onlarda üç maymun oldu. Vekil bey “Olmaz öyle bir şey bir ara görüşelim” diye yanımdan uzaklaştı. 10 gün geçti hala görüşeceğiz.  

Vali beyin basın toplantısı vardı. Bende katıldım. Basın toplantısı bittikten sonra vali beye, “Başkan Zafer Müzesinin yıkılarak başka bir yere taşınacağını açıkladı. Açıklamasında taşıma talimatı Vali bey ve Bakan beyden geldi diye söyledi Oysa geçen yıl başkan meclisten kent meydanı onayı alırken Zafer Müzesi hariç demişti. Bakan bey Zafer Müzesi merkez alınarak meydan yapılacak demişti. Sizden önceki vali bey kesinlikle Zafer Müzesi kalacak demişti. Bu gün ne değişti de Zafer Müzesi yıkılarak başka bir yere taşınacak açıklaması yapılıyor” diye sordum.

Vali bey, kendisinin öyle bir talimat vermediğini. Ancak bir temennide bulunduğunu söyledi. Temenni yapılmak zorunda değil. Zaten oradan kaldırıp biraz ilerde bir yere yeniden kurulacak. Bu büyütülecek bir mesele değil açıklaması yaptı.

Birkaç gün önce MHP Milletvekili Kemalettin Yılmaz’ı arayarak sayın vekil siz neredesiniz. Ne olacak bu Zafer Müzesi meselesi diye konuştuk. Yılmaz, “Benim aklımda, böyle bir şeye kesinlikle izin vermeyeceğim. Onunla ilgili bir çalışma yapıyorum” dedi.

Nihayet birinden bir hareket geldi. Zafer Müzesi meselesinde ilk uyanan Kemalettin Yılmaz oldu. Basın Açıklaması yaparak bu işin yanlış olacağını meclise kadar taşıyacağını açıkladı.

Geri kalanlar uyumaya ve üç maymunu oynamaya devam ediyorlar. Etsinler bakalım. Elbette maymunlarda bir gün gözünü açar ama, “Atı alan Üsküdar’ı geçer” iyi uykular Afyon.

CHP İl başkanı ve yönetimi uyuyor

MHP İl başkanı ve yönetimi uyuyor

Milletvekilleri uyuyor

Sivil Toplum Örgütleri başkanları ve yönetimleri uyuyor

Sayın başkan Burhanettin Çoban, sizden özür diliyorum. Yık gitsin Zafer Müzesini, Yık gitsin utku anıtını, yık gitsin Ali Çetinkaya büstünü, yolunuz açık olsun siz hayal bile edilemeyenleri yapan başkansınız.

Zafer Müzesini yıkmayı kimse hayal bile edemezdi.

Kimsenin sesi çıkmadığına göre herkes halinden memnun bana ne oluyorsa.     24 Ağustos 2011

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz