Ana sayfa YAŞAM Yurt Ay Der’den 12. Piknik

Yurt Ay Der’den 12. Piknik

0

Afyon Fuar alanında 12. Kez piknikte bir araya gelen Yurt Ay Der üyeleri unutulmaz bir gün yaşadılar.

Yetiştirme Yurtlarında kalan ve 18 yaşından sonra ayrılanlar tarafından kurulan Yurt Ay Der üyeleri ve davetlileri bu kez Fuar alanında bir araya geldiler. Geleneksel hale gelen ve 12 yıldır yapılan piknikte onlarca dernek üyesi ve konuklarına pilav ikram edildi. Kısa adı Yurt Ay Der olan Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Kültür ve Dayanışma Derneği 1997 yılında birkaç kişiyle kuruldu.

Her yıl Temmuz ayında gerçekleştirilen piknikte, yetiştirme yurtlarında yetişmiş olanlar ve ailelerinin katılımlarıyla yapılıyor. Yurt üyeleri çeşitli zamanlarda kız ve erkek yurtlarını ziyaret ederek orada kalan çocuklara moral ve motivasyon verdiklerini söyledi. 18 yaşını doldurup yurttan ayrıldıkları zaman iş bulmalarına ve yurt dışındaki hayata adapte etmeye çalıştıklarını söylediler.

Kendilerini Türkiye’nin en büyük ailesi olarak gören Yurtayder’in de sorunlarının olduğunu ve bu sorunları çözmek adına dayanışma içerinde olduklarını dile getirdiler. Düzenlenen pikniğe, Afyon’un bütün ilçelerinden katılımın yanı sıra başka illerden ve hatta yurt dışından katılımların olduğu öğrenildi. Dernek üyeleri gelecek yıl buluşmak üzere vedalaşarak ayrıldılar.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz