Ana sayfa AFYONKARAHİSAR VALİ TUTULMAZ’DAN VEDA MESAJI

VALİ TUTULMAZ’DAN VEDA MESAJI

182
0

Tutulmaz, son yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Zonguldak Valiliği görevine atanması üzerine sosyal medya hesabından Afyonkarahisarlılara veda etti.

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, “Afyonkarahisar, zengin tarihi ve kültürel değerleriyle, sahip olduğu termal kaynaklarıyla, her geçen gün gelişen sanayisiyle, dinamik yapısıyla gelecekte adından çok sık söz ettirecektir.” ifadesini kullandı.
 

Tutulmaz, son yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Zonguldak Valiliği görevine atanması üzerine sosyal medya hesabından Afyonkarahisarlılara veda etti.

Veda mesajında Tutulmaz, Afyonkarahisar’ı daha tanınır, merak edilen, var olan tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin keşfedildiği, dünya standartlarında marka değeri olan bir şehir yapabilmek için büyük çaba sarf edip, vizyon projelerle çok sayıda çalışmaya imza attıklarını kaydetti.

Tutulmaz, bu kapsamda Afyonkarahisar’ın fuar ve festivaller şehri olması için mevcut çalışmaları destekleyip, ilk defa “Gastro Afyon”, “Film Festivali”, “Kitap Fuarı”, “Dünya Motokros Şampiyonası” gibi organizasyonların düzenlenmesini sağladıklarını belirtti.

Bütün bu çalışmaların neticesinde Afyonkarahisar’ın uluslararası ağlara katılması için girişimlerde bulunduklarını vurgulayan Tutulmaz, şöyle devam etti:

“Başvurularımız neticesinde UNESCO’nun gastronomi alanında Yaratıcı Şehirler Ağına ve Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliği’ne dahil olduk. Termal turizmin uluslararası boyut kazanıp sağlık turizmine dönüşmesi için Sağlık Endüstri Bölgesi oluşturulması alt yapı çalışmalarını yaptık. Afyonkarahisar’ı kış turizminde de söz sahibi olması için ‘Klimatan Kayak Merkezi’ fizibilite çalışmaları tamamlandı. Şu anda bu alanda imar çalışmaları devam ediyor. Frigya Vadilerine görev sürem boyunca ayrı bir önem vermeye çalıştım. Gerek doğa açısından gerekse de tarih açısından Frigya’yı turizme kazandırma çalışmalarımız her geçen gün artarak devam etti. Bu kapsamda Frig Vadisi Turizm Geliştirme Projesi’ni hayata geçirdik. Yaptığımız çalışmalar kapsamında şu anda Frigya Vadileri’ne olan ilgi ve merak her geçen gün artıyor. Afyonkarahisar, zengin tarihi ve kültürel değerleriyle, sahip olduğu termal kaynaklarıyla, her geçen gün gelişen sanayisiyle, dinamik yapısıyla gelecekte adından çok sık söz ettirecektir.”