Ana sayfa AFYONKARAHİSAR Vali Hakan Yusuf Güner ailesinin kartopu keyfi

Vali Hakan Yusuf Güner ailesinin kartopu keyfi

64
0

Bugüne kadar Afyon’a gelen en renkli ve çalışkan valilerin başında hiç kuşkusuz Hakan Yusuf Güner geliyor. Vali kadar eşi ve çocukları da sıcakkanlı ve samimi olmaları dikkat çekiyor. Güner ailesi sadece CAFELIFE için objektiflerin önüne geçtiler. 

Yaklaşık 7 ay önce Afyon’a atanan Vali Hakan Yusuf Güner göreve başladığı ilk günden itibaren halkla kurduğu diyalog sayesinde gittiği her yerde takdir görüyor. Daire müdürlerine ise herkesin kendi alanında proje hazırlaması talimatı vermesiyle dikkat çekiyor. Peki Vali Güner ailesiyle iletişimi nasıl? Biz de bunu merak ettiğimiz için Vali Güner ve ailesi ile farklı bir gün geçirdik.

Anıtpark’ta kartopu keyfi

Sıcak ve samimi yapısıyla dikkat çeken Vali Hakan Yusuf Güner’in aynı samimi ve sıcaklığı ailesi ile de yaşadığına tanık olduk. Yılbaşından sonra Türkiye’yi etkisi altına alan kar’dan Afyon’da yeterince nasibini aldı. Okulların tatil ilan edilmesi ile öğrencilerin kahramanı olan Güner, kendi çocukları ile Anıtpark’ta kartopu oynadı.

Okulların tatil olması her zaman olduğu gibi en çok çocukları mutlu ediyor. Her ne kadar babanız vali’de olsa da karı görüp kartopu oynamayan çocuk var mı?. Hakan Yusuf Güner ve eşi Hanımefendi Berrin Güner’in ikizleri Melih ve Berra “hadi kartopu oynayalım” teklifimize dayanamadılar ve kendilerini karların üzerine attılar.

Önce çocuklar sonra Berrin Hanım

Berrin Hanımefendi önce biraz dirense de bir süre sonra kendini çocukların yanında buldu. Karların içine gömülen Melih ve Berra’nın yuvarlanmasını tebessüm ederek izliyordu. Yaklaşık 30 santimi bulan karlar Anıtparkı başka bir güzelliğe büründürmüştü. İkizlerin kartopu keyfi Berrin Hanımefendiyi mutlu etmişti.

Her ne kadar anne yüreği “tama yeter artık çıkalım hasta olacaksınız” dese de Melih ve Berra Güner karların üzerinde yuvarlanmaktan kolay kolay çıkacağa benzemiyordu. Hanımefendi vazgeçti ve çocuklarının oyununu mutluluk içinde izlemeye başladı. Melih ve Berra avuç içi kadar karı önce bir futbol topu büyüklüğüne getirdiler. Yuvarlayarak boyları kadar bir kar yığını oluşturdular.

Kartopu şöleni

Melih ve Berra’nın karla mücadelesini gören Vali Güner şapkasını giyerek kendisi de karların içine girmesi ile Güner ailesinin kartopu şöleni başladı. Vali Bey tek kalırken Melih ve Berra’ya anneleri Berrin Hanımın destek vermesi ile kartopları havada uçuşmaya başladı. Bu durumu gören vatandaşlar ilk kez bir vali ailesin kartopu oynarken görmenin şaşkınlığını yaşıyorlardı.

Farklı bir vali

Afyon Afyon olalı ilk kez bir vali ailesi herkes gibi kartopu oynayıp kışın ve karın keyfini çıkarttı. Oysa bu güne kadar Vali ve eşlerini sadece resmi törenlerde ve organizasyonlarda sadece protokolde olanlar yan yana görürdü. Güner ailesi bu alışkanlıkları yıktı. Vali Hakan Güner genellikle sabahları makam aracı yerine yürüyerek valiliğe geliyor.

Yedi ayda Afyon’da bir sinerji estiren Vali Güner, sadece bir vali değil. Aynı zamanda bir eş ve iki Melih ve Berra’nın babası. Afyon sorunları kadar kendi ailesine karşıda sorumlulukları var. Beklide gün içinde çok ender olarak bir araya geliyorlar. İşte o ender anlardan birinde de sıradan aileler gibi eşi ve çocukları ile kartopu oynaması başarılı bir vali olduğu kadar iyi bir aile reisi olduğunu da gösterdi.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz