Ana sayfa AFYONKARAHİSAR VALİ BEYİN ARABASI

VALİ BEYİN ARABASI

221
0

Vali Haluk İmga tayin isteyip merkeze giderken arkasından şehrin iş adamlarının ağlamasına tanıklık etmiştim. Vali baba, bizi nasıl bırakırsın, Afyon seni unutmayacak gibi onlarca slogan attılar. Adlarını buradan yazmaya saymaya gerek yok, o günün gazete resimlerine bakarsanız Ankara sınırına kadar Haluk İmga’nın arkasından gidip gözyaşı döken anlı şanlı iş adamlarını hatırlamayan yok sanırım.

Bir hafta sonra yeni vali İrfan Balkanlıoğlu geldi. Vali konağı tepeden tırnağa yenilendi. Birkaç yıl kullanılan tüm eşyalar yenilendi. Kaça maal olduğunu bilmiyorum ama, yenilendi. Haluk İmga için gözyaşı dökenler, “Kral öldü, yaşasın yeni Kral” nidaları ile en büyük vali yeni vali demeye başladılar. Bu nasıl bir insanlık anlamak mümkün değil.

Sonra biri çıktı, hiç hesapta yokken Vali beye yeni araç alınmalı, dedi. Bu kişi Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler. Herkes sandı ki Borsa başkanı Mehmet Mühsürler, bu lafı söylediğine göre vali beye yeni aracı kendisi alacak. Durup dururken böyle bir lafı niye etsin ki?  Ama öyle olmadı. Mehmet bey arabayı kendisi almadığı gibi başkanın olduğu borsada almadı. Başkan akıl vererek arabayı Afjet alsın dedi. Mehmet Mühsürler’e malum olan başkalarına da oldu. Bir süre sonra vali beye gerçektende bir araç alımdı.

Birçok okuyucumuzdan mesaj aldık. Valiye alınan araç AFJET parası ile mi? alındı. Gündemimize alıp araştırmaya başlayacağımız bir zamanda İGM üyeleri valiye alınan araba meselesini bir raporla ortaya koydular. İGM paralarının bir bankada tutulması karşılığında BMW X5 XDrive 3.0d model araç alınmış. Araba kullanılmaya başlanmış. Sonrada İGM’ye bu araba için görüş sorulmuş. Meclis üyeleri “keşke böyle alınmasaydı, alınmadan önce bizim haberimiz olsaydı, bunu halka nasıl anlatırız, bu aslında yanlış, böyle olmamalıydı, arabaya verilen para faize yansısaydı daha iyi olurdu. Ama madem alınmış peki onaylayalım. Ama bir daha da böyle olmasa iyi olur” diye basmışlar imzayı.

Yani arabayı alan Üsküdarı geçmiş. Kokusu sonradan çıkıyor ama “Olmuş bir kere ne yapalım” diye geçiştiriyoruz. Araba 220 bin lira.

Şimdi bakıyorum da Vali Haluk İmga arkasından gözyaşı dökenlere, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu elleri patlayana kadar alkışlıyorlar.

Ne kadar samimi bir toplum olduğumuzu şimdi daha iyi anladım.

Bir cevap, Sağlık İl Müdürü Yemenici “Kral Midas hastanede” yazısından sonra aradı. “Yazdıklarına katılmıyorum. Hele meclis üyeleri için söylediklerine hiç katılmıyorum. Ben öyle bir laf demedim” diye tekzip istedi.

1.si İl Müdürümüz Tekzip’in nasıl yayınlanacağından haberdar değil,

2.si Ne akla hizmet böyle bir zamanda bu konuyu gündeme getiriyorlar anlamadım. Hastanede göçme, çatlama, patlama yok. Öyle ya da böyle biz bu hastaneyi açacağız. Evet bazı sorunlar var, daha bilmediğimiz başka sorunlarda çıkacak ama bunu yaşayarak göreceğiz” dedi diye yazmıştım. Ben bunları söylemedim dedi, konuşmayı hatırlatınca “O an belki bazı şeyler söylemiş olabilirim ama “NE AKLA HİZMET” kesinlikle söylemiş olamam dedi. Peki müdürüm onu da ben uydurmuş olayım. Sağlık İl Müdürü Yemenici “Ne Akla Hizmet” demedi.  15 Eylül 2011

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz