Ana sayfa KÜLTÜR-SANAT Uyanış Büyük Selçulu’nun Terken Hatunu “Hatice Şendil”

Uyanış Büyük Selçulu’nun Terken Hatunu “Hatice Şendil”

190
0

Ekranlara Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Terken Hatun rolü ile dönen Hatice Şendil’in kısa bir yaşam hikayesine ne dersiniz.

Tescilli oyuncularından birisi olan Hatice Şendil, Türkiye’nin en önemli dizilerinde başrol oyuncusu olarak yer aldı. Artık sinema filmi yapmak isteyen Şendil’in hayatına yakından bakalım. Bir ara ANAP Kadın Kollarına üye olarak siyasete girmişti.   

Annesi Arnavut kökenli İstanbullu, babası Selanik kökenli Antalyalı. Antalya’da büyüdü. Kendisinden küçük iki kız kardeşi daha var. Hatice Şendil İşletme okudu ve 2 seneye yakın Ayla Algan gibi önemli hocalardan oyunculuk dersi aldı. Hatice Şendil inatçı, sıcakkanlı ve olgun olarak tanımlıyor, hayatta tahammül edemediği durumlar ise haksızlık, vurdumduymazlık ve sorumsuzluk. Hatice Şendil, 2001 yılında Miss Turkey yarışmasında ve Miss Europe yarışmasında üçüncü oldu. Yarışmanın ardından diğer rakipleri gibi manken ve ya sunuculuk yapmak yerine eğitimine devam etti.

Hatice Şendil, ekranların ilgiyle izlenen dizilerinden biri olan Kaderimin yazıldığı gün’de başrol oyuncusu olarak karşımıza çıkıyor. Hem oyunculuk  konusundaki başarısı hem de güzelliğiyle herkes ona hayranken o ise Türk Sineması’nın sultanı Türkan Şoray’a hayran. Genç oyuncunun en büyük hayali bir dönem dizinin sinema versiyonunda oynayan Sultan’la aynı yapımda oynamak.

Aynı zamanda ‘Karadağlar’ dizisinde tanıştığı Burak Sağyaşar’la mutlu bir birlikteliğe imza atan genç oyuncu merak edilenleri yanıtladı.

-Türkan Şoray’a hayranlığınızı her fırsatta belirtiyorsunuz. Bir dönem Türkan Şoray’ın hayat verdiği sinema filmi karakterini siz dizi filmde canlandırdınız. Nasıl duygular uyandırdı?
H.Şendil, Benim için gerçekten çok heyecan verici bir durum oldu. Bu rolü kendisinden sonra ilk kez ben oynadım. Rol modeli olarak anılacak en önemli oyunculardan bir tanesidir. Günün birinde Türkan Hanım’ın rolünü oynayacağımı hiç hayal etmiyordum. Umarım bir gün karşılıklı oynamak nasip olur.

Profesyonel at binicisiyim

-Önceki dizinizde iyi bir at binicisi olarak ekranlara geldiniz zor oldu mu? Daha önceden bir deneyiminiz var mıydı?
H.Şendil, At binmeye Dila Hanım dizisi teklifi yapıldıktan sonra binmeye başladım ve uzun süre ders aldım. Çok iddialı olarak söylüyorum şu anda kadın oyuncular arasında benden daha iyi at binen yok. Hâlâ da at binme dersleri alıyorum. Ata binmeyi seviyorum.

-İlk zamanlarda zorlandınız mı?
H.Şendil, Tabii ki zorlandım. Birkaç kaza atlattım ama şimdi bayılıyorum. Benim için at biniciliği profesyonel oldu artık diyebilirim.

-Oyunculuktaki hedefleriz nelerdir?
H.Şendil, Artık arka arkaya sinema filmi yapmak istiyorum. Kendimi geliştirmek ve yenilemek adına bazı çalışmalarda yapmak istiyorum. Adını koymak gerekirse tam adını koyamıyorum, çünkü hayat öyle bir şey. Hayat bize bazı şeylerin adını koydurtmuyor ne yazık ki.

Burak bana uğur getiriyor

-Bir süredir Burak Sağyaşar’la berabersiniz. Her şey yolunda mı?
H.Şendil, Çok güzel gidiyor. Herşey yolunda. Burak ilk haftadan itibaren yanımda, adeta uğur getiriyor.

-Klasik bir soru olacak ama evlilik ne zaman?
H.Şendil, Bizim aldığımız sürpriz bir tarih yok. Şu an bu durumdan çok keyifliyiz ama ‘evlenmek istiyor muyuz’ diye sorarsan; ‘evet istiyoruz’

-Kendisi kıskanç mıdır?
H.Şendil, Sağlıklı kıskanırız birbirimizi. Kıskanmıyoruz dersek yalan olur, eğer bir ilişki varsa, aşk varsa, tutku varsa kıskanmamak yalan olur. Tabii ki birbirimize olan güvenimiz tamdır.

-Hangi yapımları yakından takip ediyorsunuz?
H.Şendil, Her yıl birçok dizi yayına giriyor. Ama seyirciyi yakalamak her dizi için kolay olmuyor. Eskiden iki önemli oyuncuyu oynat dizi iş yapıyordu. Şimdi artık öyle değil. Çok önemli oyuncuların dizileri bile yayından kalkıyor. Ne mutlu bana ki şu ana kadar hiçbir dizim yayından kalkmadı. İyi hikayeleri seçiyorum.

Doğum 2 Ağustos 1983  İstanbul
Boyu 1,75
Kilo 60

Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Polat Alemdar’ın eşi olarak tanınan Ebru karakteri Hatice Şendil’i tanımak isteyen hayranlarına buradan tanıtacağız. Türkiye’yi kasıp kavuran Kurtlar Vadisi dizisinde rol alan güzel oyuncumuz Şendil, dizide arabanın içinde yanarak ölmüştü ve bütün hayranlarını yasa boğmuştu. Kurtlar vadisi dizisiyle yıldızı daha çok parlayan Şendil, ilk dizisi Yeni Hayat 2001, Eylül 2005, 2007 İki Yabancı, Kurtlar Vadisi Pusu, Fesupanallah, 2008 Yaban Gülü, 2010 Karadağlar, 2012 yılında Dila Hanım ve son olarak Özcan Deniz ile başrollerini paylaştığı “Kaderimin yazıldığı gün” dizisiyle oldukça iyi bir kariyere sahip oldu. Bir süre ekranlardan uzak kalan Hatice Şendil, son yılların en başarılı dizisi olarak karşımıza çıkan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin başrol oyuncularından biri olan Telken Hatun rolü ile çıktı.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz