Ana sayfa MEKAN Uşak’ta dekorasyonun tek adresi Cıngıl Butik

Uşak’ta dekorasyonun tek adresi Cıngıl Butik

0

Uşak’ın başarılı iş kadınları arasında yer alan Fatma Gökmen tam 15 yıldır iş hayatının içinde. Eşi avukat olan Fatma Gökmen, kadınların çalışma hayatında olması gerektiğine inananlardandı. 15 yıl önce kolları sıvayarak Cıngıl Butik Dekorasyon mağazasını açtı. O yıllarda dekor ürünlerine fazla alışkın olunmadığı için biraz zorlansa da pes etmeyerek İstanbul’da ne varsa Uşak mağazasına taşıyan Gökmen mücadelesinin karşılığını almaya başlar.

Uşak Atatürkçü Düşünce Derneği Kadın Kolları Başkanlığı yaptı. Kadınların iş ve üretim hayatında olması gerektiğine inandığı için 15 yıl önce açtığı Cıngıl’ı Cafelife dergisine anlattı. Fatma Gökmen, “15 yıl önce ilk dekoratif ürünler satan biriydim. İnsanlar para vererek dekor ve süs eşyası almaya alışkın değildi. İnatla devam ettim ve Uşak bana alışmaya başladı. Biz başardıktan sonra başka arkadaşlarda benzer iş yerleri açmaya başladı” dedi.

Kadınların içindeki o inatçı ruh olduğu sürece başaramayacakları şey yok diyen Fatma Gökmen, “Eşim Tuncay Gökmen avukat. Uşak için iyi bir gelirimiz var ve benim çalışmaya ihtiyacım yok. Ancak ben kadınların evde oturup sadece tüken birey olmalarına karşı olduğum için ben çalışmalıyım ve hayatın içinde olmalıyım dedim. Uşak’ta olmayan bir şey yapmak istiyordum. İstanbul’da gördüğüm dekorasyon mağazası açmaya karar verdim. Gidip tüm ürünleri kendim seçtim ve 15 yıl önce Cıngıl’ın kapılarını açtık” dedi.

Yeni nesille birlikte ev dekorasyon ürünlerine ilginin sürekli arttığını belirten Gökmen, “Eskiden böyle şeylere ne gerek var buna paramı verilir deniliyordu. Oysa günümüzde ev ve iş yerleri için dekorasyon ve dekor ürünleri bir vazgeçilmez haline geldi. Yeni nesil beni çok iyi anlıyor. Dekorasyon ürünleri artık hediyelim olarak da alının bir şey oldu. Yeni evlerin ve yeni açılan büroların yolu mutlaka bizden geçiyor” diye konuştu.