Ana sayfa KÜLTÜR-SANAT Uşak Gençlik Festivali Kolpa konseri

Uşak Gençlik Festivali Kolpa konseri

0

Uşak Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında 5 gün süren Gençlik Festivali Kolpa konseriyle tamamlandı.

Uşak Belediyesi, Uşak Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi Başkanlığı’nca gerçekleştirilen konserle Türk rock müziğinin ünlü grubu Kolpa, öğrencilerle buluştu. Uşak Üniversitesi’nde yapılan konsere binlerce Uşak’lı ve Üniversite öğrencisi soğuk havaya rağmen eğlenceli ve coşkulu bir gece yaşadı. Konsere Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve Uşak Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran katıldı.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Şehrimizi sosyal ve kültürel anlamda yenilemek istiyoruz. Bu nedenle 5 gün süren bir festival düzenledik. Festivalin ilk gününde İrem Derici’yi, daha sonra Sanat Akademisi gala gecesiyle birbirinden değerli sanatçıları ve son olarak da Kolpa grubunu vatandaşlarımızla buluşturduk. Gençlerimize değer veriyoruz ve onların isteklerini önemsiyoruz. Onlar bizden Kolpa gurubunu istediler, bizde muhteşem bir Kolpa konseriyle unutulmaz bir gece yaşadık” dedi.

Uşak Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Dalkıran ise, konserin final sınavları öncesinde öğrenciler için moral olduğunu belirtti. Dalkıran, “2016-2017 Eğitim Öğretim yılının Bahar yarıyılının artık sonuna geliyoruz. Bu hafta itibariyle eğitim öğretim tamamlanıyor ve finaller başlıyor. Öğrencilerimize güzel bir moral kaynağı oldu bu konser. Emeği geçen Uşak Belediyesine ve tüm personelimize teşekkür ederim” diye konuştu.