Ana sayfa AFYONKARAHİSAR Türk Yıldızlarından muhteşem gösteri

Türk Yıldızlarından muhteşem gösteri

89
0

Zafer Haftası etkinliklerinin en heyecanlı gösterisine imza atan Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi ‘Türk Yıldızları’ yine nefesleri kesen gösterisi ile hafızalara kazındı.

Daha önce askeri hava limanında yapılan gösteriler ikinci kez Afyon Kocatepe Üniversitesi Ahmet Necdet Sezer Kampüsünde gerçekleşti. Ulaşım açısından kolay olması nedeniyle AKÜ’nün tercih edildiği belirtilmişti. Gösteriye Vali Mustafa Tutulmaz, eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Zafer Haftası kutlamaları için ilimize gelen misafir generaller, Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İGM Başkanı Burhanettin Çoban ve protokol üyelerinin yanı sıra çok sayıda Afyonkarahisarlı izleyici katıldı.

Dünyada 8 süpersonik uçakla gösteri yapan tek akrobasi takımı olan Türk Yıldızları, 7 uçağın yer aldığı bir gösteri sundu. 20 ayrı akrobasi hareketi yapan pilotlar manevralarıyla izleyenleri adeta büyüledi. Türk Yıldızları Gösterisi Büyük Taarruz ve zafer coşkusunu doruğa çıkardı.