Ana sayfa YAŞAM Sporda Motivasyon

Sporda Motivasyon

0

Amacın spora başlamak ya da kaldığın yerden devam etmek mi? Yoksa hayallerinde kendini hep beş kilo daha ince mi görüyorsun? Hayatın birçok alanında yapmak istediğin çok şey var ama hep bir “engel” mi var? İtiraf sırası sende: Aslında her şeyi biliyor ama bir türlü harekete geçemiyorsun.

Öyleyse elini uzat; sana yardım etmek için buradayız.

MOTİVASYON İÇİN SANA BİRKAÇ İPUCU
1) Başlangıç için bir tarih belirle ve planını uygulamaya koy.

2) Amacın ister kilo vermek, ister karın kasları yapmak ya da maraton koşmak olsun. Bu süreçte mükemmel olman gerekmiyor. İstikrarlı ol yeter.

3)Doğum yapmış, büyük bir travma atlatmış yada hayatında çok farklı konularla ilgilenmek zorunda kalmış olabilirsin. Koşullar bazı şeyleri değiştirmiş olsa bile,
Sen hala aynı sensin!

4) Hedeflediğin şeyi sadece kendin için yap.

5)Sakatlanma nedeniyle spora ara verdiysen, kendine acımaktan vazgeç. Doktorun sana spor yapabilirsin dediyse bize güven birlikte yola devam edelim.
Hiç kimse tembel değildir. Sadece motivasyonu eksiktir.
Seni teşvik edecek yollar bul! Sana yardım etmek için buradayız.

6) Yeniden spor salonuna döneceksen, bir grup dersine katılarak dön. Grup egzersiz sınıfları seni zorlar. Orada sessiz bir yarış vardır. Ders sonrası her zamankinden daha fazla çalışmaya karar verme ihtimalin yüksek.

7)Kulağa basit gelebilir, ancak işe giderken izlediğin yolu ya da her gün yediklerini değiştirmek gibi küçük şeyler bile, risk, değişim ya da bilinmezliğe karşı olan toleransını güçlendirir. Yeni deneyimler, risk alma sürecine kendini alıştırmanın bir yoludur. Endişeli olduğun bir konuyla ilgili küçük adımlar atarak işe başla.

8) Ertelediklerinin bir listesini yap, sonrada hemen en basitinden yapmaya başla. Kendin için yaptıkların, ruhsal enerjini artıracaktır. Bunları yaptıkça daha iyi hissedecek ve daha fazlasını yapmak isteyeceksin.
9)İyi uyu. Çok geç saate kadar ayakta kaldığında ertesi gün halsiz hisseder ve daha fazla yersin. Uykunu yeterince aldığında daha iyi hisseder ve daha doğru beslenirsin. Hayatındaki her şeyi yoluna koymak için kendinde güç bulursun.

Spor aynı zamanda başkalarıyla etkileşim kurmayı yani sosyalleşmeyi de sağlar.

Bahanelere sığınmayı bırak.
Daha geç kalmadan harekete geç!

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz