Ana sayfa DÜĞÜN Sıtkı Olçar’ın Kütahya’da masal gibi düğünü

Sıtkı Olçar’ın Kütahya’da masal gibi düğünü

0

Kütahya’nın Dünyaca ünlü çini sanatçısı merhum Sıtkı Olçar’ın kızı çini sanatçısı Nida Olçar’ın dedesinin ismini taşıyan oğlu Sıtkı Olçar, düzenlenen görkemli sünnet düğünüyle erkekliğe ilk adımını attı.

Yeşil bahçe düğün salonunda düzenlenen törene AK Parti Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel ile Vural Kavuncu, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Güral Porselen İcra Kurulu Başkanı İsmet Güral, Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, iş dünyasının tanınmış simaları, Nida Olçar ve Osman Buharalı’ın yakınlarından oluşan yaklaşık bin kişi katıldı.

Animasyon ekipleri ve ses sanatçılarının gösterilerinin sunulduğu düğünde sanatçı Mithat Körler de sahne aldı. Körler seki ve yeni şarkılarından oluşan repertuarı ile konukları eğlendirdi. Davetlilerin arasında şarkı söyleyen Körler’e ilgi görülmeye değerdi. Sıtkı Olçar düğününde babası Osman Buharalı ile zeybek oynaması gecenin en özel anlarından biri oldu.

Babası Sıtkı Olçar’ın adını verdiği oğlunun sünnet düğü öncesi konuklarını kapıda karşılayan Nida Olçar, adeta prensesler gibiydi. Gece boyunca konukları ile yakından ilgilenen Nida Hanımın gururu gözlerinden okunuyordu. İş, siyaset ve Kütahya sosyetesinin bir araya geldiği yılın sünnet düğününde özellikle hanımlar şıklık yarışına girmişlerdi.

İsmet Güral ailesiyle katıldı
Nida Olçar’ın sünnet düğünün konukları arasında özel bir isimde vardı. Rahmetli Nida Olçar’ın kadim dostlarından biri olan Güral Porselen İcra Kurulu Başkanı İsmet Güral ve ailesi gecenin özel konuklarının başındaydı. Gecenin ilerleyen saatlerinde milletvekilleri de İsmet Güral’in masasına yerlerini aldılar.

Çocuklar için özel masa ve çeşitli hediyelerin yer aldığı düğünde korsan kızlar çocukları gece boyunca eğlendirirken aileler ise kendini piste attı. Sıtkı Olçar’ın davul çaldığı düğünde annesi Nida Olçar ve arkadaşları ise düğünün keyfini çıkardılar. Nida Olçar oğlunun eline sünnet kınası yakarken çok heyecanlandı.