Ana sayfa KÜLTÜR-SANAT Sempozyumda Mehtap Meral Rüzgarı

Sempozyumda Mehtap Meral Rüzgarı

0

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin bu yıl 11.’sini düzenlediği Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu’nda 32 ülkeden 100 sanatçı katıldı. Yerli ve yabancı sanatçıların yaptıkları eserler Eskişehir’in park ve caddelerinde yerini aldı. Etkinlikler kapsamında 390 bildiri sunuldu. Pişmiş Toprak Sempozyumuna Kütahya’dan Nida Olçar’da katılarak görkemli bir stant açarak tüm dikkatleri üzerine çekmesini bildi.

Mehtap Meral konser verdi
Sempozyum alanında sanatçıların eserleri şekillenmeye başlarken, akşamları düzenlenen konserlerle sanatçılara ve halka unutulmaz geceler yaşattılar. Eti eski fabrika alanında devam eden sempozyum kapsamında sahneye çıkan sanatçılardan biri de Mehtap Meral oldu. Konseri dinlemeye gelen Eskişehirlilere birbirinden güzel şarkılar seslendiren Mehtap Meral, çocukları da unutmadı. Meral, sahneye davet ettiği çocuklarla birlikte Barış Manço’nun “Kara Sevda” isimli şarkısını söyledi.

“Bu şehirde olmaktan gurur duyuyorum” diyerek sözlerine başlayan Meral, “Bir Eskişehirspor maçına davet bekliyorum. Formamı giyip, tribünde ‘ESES’ diye bağıracağım” dedi. Konseri başından sonuna kadar takip eden Ataç, Mehtap Meral’e arkasında “Mehtap Meral” yazılı 26 numaralı formayı hediye etti.