Ana sayfa YAŞAM Şampiyon Afjet Afyonspor

Şampiyon Afjet Afyonspor

0

Türkiye 3. Lig 3. Gurubu rekor puanla şampiyon olarak tamamlayan Afjet Afyonspor 2. Lige yükseldi. Şampiyon takım bitime 3 hafta kala Cafelife dergisi için objektif karşısına geçtiler.

Daha 6 yıl önce 2.lig şampiyonluğunu kıl payı kaçıran Afyonspor’da birkaç taraftarın kötü tezahüratı nedeniyle Kulüp Başkanı Salim Pancar’ın istifa etmesi ile irtifa kaybetmeye başladı. Paraşütsüz bir şekilde düşüşe geçen Afyonspor 2. Ligden 3. Lige, oradan bal ligine ve kulübün kapısına kilit vurulmasıyla sonuçlandı. Bir zamanlar 1. Lig kapısından son maçta dönen Afyonspor tarihe gömülmüştü. Afyon’un ilçesi Sandıklıspor ise 3. Ligde oynuyordu.

2013 tarihinde bir zamanlar kendisi de futbol oynayan İGM Başkanı Salih Sel kolları sıvadı. Şehrin yeni bir takıma ihtiyacı vardı. Bir ara Sandıklıspor’u almayı düşündüler. Ancak birkaç işgüzar yüzünden bu proje kapandı. Salih Sel yeni bir takım kurup sıfırdan başlayacaklarını duyurdu. Tarih 2013’dü Afjet Afyonspor olarak Süper Amatör ligden işe başladı. Başkan Sel, “Her yıl şampiyon 10 yılda Süper lig” diyerek zor bir hedef koymuştu.

Hedef tutuyor
Salih Sel’in koyduğu hedef zordu. Ama buna rağmen takım ilk senesinde beklendiği gibi Süper Amatör Lig şampiyonu oldu. Bundan sonra işler daha zordu. Bölgesel amatör ligde mücadele veriliyordu. İlk sene olmadı ama ikinci yıl bölgesel amatör lig şampiyonu olan Afjet Afyonspor 3. Lige çıkma başarısı gösterdi. 3. Ligde ise ilk sezonunda zorlu rakipler ve köklü kulüplerin arasından rekor bir puanla şampiyon olarak 2. Lige çıkma başarısı gösterdi.

4 yıla 3 şampiyonluk sığdıran Afjet Afyonspor yoluna emin adımlarla ilerlerken Başkan Salih Sel, 2013 tarihinde koyduğu hedefe gülenler yanılmaya başladılar. Süper lig yolunda emin adımlarla ilerleyen Afjet Afyonspor Kulüp Başkanı Salih Sel’den malzemecisine, teknik direktör Hasan Ergin Şimşir’den takım kaptanına, taraftardan sağlıkçısına kadar emeği geçen herkese Afyon adına teşekkürler. Cafelife Dergisi olarak bizde şampiyon takımı bitime 3 hafta kala özel fotoğraf çekimi yaparak sizlerin karşısına şampiyon kadroyu çıkardık. Yolun açık olsun Afjet Afyonspor.