Ana sayfa AFYONKARAHİSAR Rektör toto

Rektör toto

85
0

Olaya bir düzeltme ile başlayalım. Dünkü yazıda öğretim görevlisi diye yazmıştım, bir okuyucumuz öğretim görevlisi değil öğretim üyesi diye bizi düzeltmiş. Öncelikle teşekkür ederim ve bu cahilliğimden dolayı özür dilerim. Ama koca yazıda alınılacak tek nokta bunun olması da çok ilginç doğrusu.

Evet yaklaşık iki aydır rektörlük aday adayı yarışında 10 adayımız çalışmalarını anlattılar. Artık yarın iş 387 kişinin vereceği oylarda. Kimlerin ilk altıya girecekleri, kimlerin daha yolun başında elenecekleri yarın belli olacak. Buradan galip çıkmak yetmiyor, 6 adaydan 3’ünü YÖK eleyecek, geri kalan 3 kişi Cumhurbaşkanına çıkacak ve yaklaşık bir ay sonra yeni rektör atanmış olacak. Gerçi zaten bazıları cumhurbaşkanı destekli, bazıları bakan destekli, bazıları YÖK destekli olduğu için onlar garantiymiş. Onlara göre bu seçim bir formalite. Ama adımız KRAL MİDAS olunca eşek kulağı kadar kocaman bir kulağımız var. bu kulak her şeyi duyuyor. Seçimler yarın başlayıp ve bitmiyor. Asıl iş yarından sonra başlayacak. Rektör adaylarımızın bir birleri hakkında oluşturdukları dosyalar ortaya yayılacak. Kirli çamaşırlar bir bir gün yüzüne çıkacak gibi. Dün demiştik işin içinde seçim olunca kazanmak için her şey mübah oluyor.

Cumhurbaşkanı, Bakan, YÖK torpillileri bir kenara bırakalım ve ortalıkta rektör adaylarımız için yapılan REKTÖR TOTO sonuçları daha bir borsa gibi dakika dakika değişiyor. İşin içine guruplar, mematlar, siyasiler el attıkça yarışta inişler çıkışlar yaşanıyor. Bana da birkaç liste ulaştı. Elbette buradan kimin kaç oy alma ihtimali var onu yazmayacağım ama rakamları vermeye çalışacağım. Bakalım seçim sonrası bizim liste ne kadar gerçeği yansıtıyor.   

İsimler bende gizli. Ama sayıları sizinle paylaşayım. Sizde rakamların karşısına kimlerin gelme ihtimali var onu çıkarmaya çalışın. En fazla oydan geriye doğru gidecek olursak

115 ile 120

90 ile 101

50 ile 65

20 ile 27

15 ile 20

15 ile 20

10 ile 15

7 ile 10

5 ile 7

5 ile 7

Rakamlar arasında gidip gelen oylar var. Bunlar tam olarak yarın sandıklar açıldıktan sonra ortaya çıkacak ama. İşte sizi liste bu listeye göre kendi sonuçlarınızı belirleyin bana atarsanız bende yayınlarım. Çünkü ben elimdeki listeyi daha sonra yayınlayacağım. Bakalım kimin listesi daha doğru olacak.

Yarın rektör sonuçlarını salondan bildireceğiz. Gün boyu orada olacağız. Görüşmek üzere.

AKÜ Rektör aday adayları
Prof. Dr. Ali Altuntaş
Prof. Dr. Eyüp Sabah
Prof. Dr. Halim Sözbilir
Prof. Dr. İsmail Aydoğuş
Prof. Dr. Muhsin Konuk
Prof. Dr. Mustafa Solak
Prof. Dr. Ömer Akın
Prof. Dr. Ömer Faruk Emrullahoğlu
Prof. Dr. Yüksel Arıkan
Prof. Dr. B. Zakir Avşar

Kral Midas 17 Şubat 2011

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz