Ana sayfa AFYONKARAHİSAR Pınar Gültekin’in katili mahkemeye Afyon’dan katılacak

Pınar Gültekin’in katili mahkemeye Afyon’dan katılacak

252
0

Pınar Gültekin’in vahşice öldürülmesinin ardından görülen davanın ikinci duruşması bugün gerçekleşecek. Katil Cemal Metin Avcı hakkında ilk duruşmada istenen akıl sağlığı raporu adli tıp tarafından hazırlanan raporda akli sağlı tam raporu verildi.

Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılacak ikinci duruşmaya sanık Cemal Metin Avcı tutuklu bulunduğu Afyonkarahisar F Tipi cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi aracılığıyla katılacak. Diğer tutuklu sanık Mertcan Avcı ise mahkeme heyeti huzurunda savunma yapacak. Saat 13.30’da başlayacak duruşmaya Gültekin’in yakınları, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı, Muğla Barosu temsilcileri, kadın hakları derneklerinin üyeleri ve taraf avukatlarının katılması bekleniyor.

Akyaka Mahallesi’nde tek başına yaşayan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin’in (27) kaybolduktan 5 gün sonra 21 Temmuz 2020’de cesedinin bulunmasıyla ilgili genç kızın eski erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı ve kardeşi Mertcan Avcı tutuklanmıştı. Mahkeme sanık Cemal Metin Avcı katil zanlısının akli dengesinin yerinde olduğuna dair rapor istemişti. Yapılan incelemeden sonra katilin akli dengesinin tam ve yerinde olduğu belirlendi..

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz