Ana sayfa SAĞLIK Özel Kütahya Hastanesi Mayıs ayında hizmete giriyor

Özel Kütahya Hastanesi Mayıs ayında hizmete giriyor

0

Kütahya’da Mayıs ayında hizmete girecek olan Özel Kütahya Hastanesinde çalışmalar devam ediyor. 15 Temmuz sonrası kapatılan bir hastanenin yerini satın alan yeni yatırımcılar hastaneyi tepeden tırnağa yenileyerek Özel Kütahya Hastanesi olarak Mayıs ayında hizmete açacak.

15 Temmuz sonrası kapatılan bir hastanenin binasını satın alan yeni yatırımcıları ile açılışa hazırlanan Özel Kütahya Hastanesi yeni ve modern bir hizmet anlayışı ile kapılarını açacak. Hastanenin Genel Müdürlük Koltuğuna Melek Songül getirildi. Songüli hastaneyi AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu ve AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş ile gazeteciklere gezdirdi. Milletvekili Vural Kavuncu yaptığı açıklamada, hastanenin eski hastane ile bir ilgisinin olmadığının altını çizerek, yeni teçhizatlar ve tamamen elden geçmiş halde ve daha modern bir şekilde Kütahya’ya hizmet vereceğini söyledi.

Kavuncu hastane hakkında, “Hastanemiz, her ne kadar eski hastane binasında hizmete devam edecek olsa da, son teknolojilerle donatılmış bir alt yapıyla, tamamen yenilenerek hizmet verecek. Bu yatırım her ne kadar özel, ticari bir girişim olsa da, aynı zamanda bir kamu hizmeti olarak da değerlendirilmelidir. Buralar her ne kadar özel bir hastane olsa da, buralardan aynı zamanda kamu hizmeti de satın alıyoruz. Hastanenin faaliyete geçmesi sağlık alanında Kütahya’ya büyük katkı sağlayacaktır. Ayrıca, teknik donanımları açısından da bölgedeki çok sayıda ilde bulunmayan teçhizatlarla donatılması Kütahya için büyük bir avantajdır.”

Hastanelerini tanıtan Özel Kütahya Hastanesi Genel Müdürü Melek Songül ise, 14 bin 500 metrekare kapalı alan, 165 yatak ve 60 hekim kapasiteli hastanenin ilk etapta 75 yatak 25 hekim kadrosuyla Mayıs ayından itibaren faaliyete başlayacağını söyledi. Songül, kadın doğum, kardiyoloji, çocuk, ortopedi, dahiliye, genel cerrahi, göz, fizik, KBB ve cildiye gibi tüm ana branşlarda poliklinik ve ameliyat anlamında hizmet vereceklerini anlattığı konuşmasında, açıldıktan sonraki ikinci aylarında anjiyo ve KVC branşlarında, Kütahya’da özel hastanelerde bulunmayan ve bu anlamdaki açığı kapatacak branşlarda da hizmet vereceklerini ifade etti.