Ana sayfa YAŞAM NG Afyon Otel’de 2 tenis turnuvası yapıldı

NG Afyon Otel’de 2 tenis turnuvası yapıldı

0

Afyon’da kültür, sanat ve outdoor sporetkinliklerinin önemli destekçisi olan NG Afyon Otel’in düzenlediği, 8-9-10 yaş ve Seniors olmak üzere 2 önemli tenis organizasyonuna ev sahipliği yaptı.

İlk turnuva 8-9-10 yaş tenis turnuvası oldu. 10-13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen müsabakalara 72 kayıtlı sporcu ve yaklaşık 150’ye yakın tenis sever katıldı. Türkiye Tenis Federasyonu tarafından, NG Afyon’un tenis kortlarında gerçekleştirilen, nefes kesen mücadelelerin gözler önüne serildiği tenis turnuvasında, toplam 5 kategori ve 10 grup yer aldı.

Karşılaşmalar, Sezai Tutmaz direktörlüğünde hard zeminde ve açık kortlarda oynandı. Turnuvaların sonucunda birinci ve ikincilere kupa verildi. Turnuvaya katılan 8 yaş sporcuların hepsine madalya verilerek, turnuva hatıraları ölümsüzleştirildi.

2. turnuva ise yetişkinler için düzenlendi. 17-20 Mayıs tarihleri arasında NG Afyon ev sahipliğinde, yetişkin kategorisinde kıyasıya mücadelelere sahne oldu. Afyon, Ankara, İstanbul gibi birçok yerden gelen sporcular hem turnuvaya katıldılar hem de termal tatil keyfi yaşadılar. Turnuva aralarında ise Afyon’un tarihi ve turistik yerleri gezildi.