Ana sayfa AFYONKARAHİSAR NEREDE GÜL, ERDOĞAN, KILÇDAROĞLU, BAHÇELİ?

NEREDE GÜL, ERDOĞAN, KILÇDAROĞLU, BAHÇELİ?

97
0

Zafer haftasını yarın geride bırakıyoruz. 25 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos’ta tamamlanan Zafer haftası yine sen, ben, bizim oğlan ile kutlandı. Cumhuriyetin kazanıldığı, ülkenin namusunun kurtulduğu, Başkumandanlık savaşı, 30 Ağustos Zafer haftası etkinliklerine yıllardır sadece mesajları ile katılan Cumhurbaşkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı, Parti Liderleri neden burada olmazlar?

Ülke tarihinin en önemli bir kaç savaşından biri. Bağımsızlığın kazanıldığı Zafer Haftası etkinlikleri böyle olmamalı. Zafer Haftası ülke gündemine taşınmalı. Ama klasik kutlama zihniyeti ile değil. Ülke basının ilgisini çekecek etkinlikler ve organizasyonlarla. Bir kutlama komisyonu kurulmalı. Bu komisyon belli adreslere davetiye göndermek yerine davetiyeyi eline alıp Ankara’nın yolunu tutmalı. Ankara şurası, burnumuzun dibi. Bakan, Vali, Belediye Başkanı, Milletvekilleri, İl Genel Meclis Başkanı, Siyasi Parti İl Başkanları, Sivil Toplum Örgütleri temsilcileri, Cumhurbaşkanından, Başbakandan, Genelkurmay Başkanından, Parti Genel Başkanlarından randevu alıp sizi CUMHURİYETİN KANAZILDIĞI TOPRAKLARA Zafer Haftası etkinliklerine bekliyoruz demeliler. Böyle bir kadroyu karşısında gören Zafer Haftası etkinliklerine gelmek zorunda kaldığını anlar. Biri geldi mi, diğerleri de gelmek zorunda kalır. Ama biz Bakan, Vali, Belediye Başkanı, Milletvekilleri, İl Genel Meclis Başkanı, Siyasi Parti İl Başkanları, Sivil Toplum Örgütleri temsilcileri bir araya gelemeyiz, Afyonkarahisar’da öyle bir anlayış ve kültür yok. Biz bir araya gelsek bir birimizin gözünü oyarız diyorsanız Zafer Haftası etkinlikleri rutin kutlama programı şeklinde sen, ben, bizim oğlan olmaya devam eder.

Hani Eğe’nin parlayan Yıldızı, yok yok, artık Türkiye’nin parlayan yıldızıyız ya. Onun için Zafer Haftası Kutlamalarına bir tek TBMM Başkan Vekili geldi. Kendi bakanımız bile Afyonkarahisar’ın kurtuluşu törenlerinde yoktu. Ne garip? Daha önemli nasıl bir işi çıkmış olabilir ki?.

Son bir yılda bir referandum, birde seçim yaşadık. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Afyonkarahisar’a 3 kez geldi. Birinde ilçelere, sivil toplum örgütlerine tek tek gitti niye oy için. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 2 kez geldi. Üstelik ilk gelişi 2 gündü. İlçe ve belde belediyeleri dolaştı. AK Parti Genel Balkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan iki kez geldi. Açılışlar yaptı. Cumhurbaşkanı hiç gelmedi. OY almak için gelen liderler neden, Cumhuriyetin kazanıldığı topraklarda kutlanan Zafer Haftasına hiç gelmez?

Biraz hafızanızı tazeleyin. Bu bahsettiğimiz liderler yıl boyunca onlarca yayla şenliklerine, Yörük şenliklerine katılıyor. Geçen yıl Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Yunus Emre etkinlikleri için Eskişehir’deydi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Mevlana, Hacı-bektaş, Yunus Emre ve Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri’ne katıldı. Peki Zafer Haftasında niye yok? Başbakan ve diğer liderlerde yıl içinde onlarca yayla şenliklerine ve çeşitli etkinliklere katılıyor. Peki neden Afyonkarahisar’da yapılan Zafer Haftası etkinliklerinde yoklar. Yörük dernekleri kadar olamıyor mu bizim yöneticilerimiz.

Yoksa Cumhuriyetin kazanıldığı Zafer Bayramını sevmiyorlar mı?.

Yoksa Afyonkarahisar’ı mı sevmiyorlar?

Yoksa Bizim yöneticileri mi sevmiyorlar?

Ya da, bizimkiler liderleri getirme becerisi gösteremiyor? 29 Ağustos 2011

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz