Ana sayfa YAŞAM Nayir: “Kütahya’ya hoş geldiniz”

Nayir: “Kütahya’ya hoş geldiniz”

0

Afyon’un ilk ve tek şehir ve yaşam dergisi CAFELİFE artık Kütahya’da da yayınlanmaya başladı. 22. sayı ile birlikte Afyon ve Kütahya dergisi haline gelen CAFELIFE ekibi Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir’ı ziyaret etti.

Genel Yayın Yönetmeni Ömer Mazi, Görsel Yönetmen Ulaş Çoban, Kütahya Temsilcisi Birol Uğur, Merve Bilgin ve Nazlı Başoğlu’ndan oluşan Cafelife ekibi Kütahya’da yaptıkları ziyaretten sonra Vali Ahmet Hamdi Nayir’i makamında ziyaret ederek dergi hakkında bilgi verdiler.

Vali Nayir’e bilgi veren Ömer Mazi, “Cafelife dergisi Afyon’da 22 aydır yayınlanan bir dergi. Yayın hayatına başlamadan önce Afyon, Kütahya ve Uşak olmak üzere bölgesel bir yayın organı çıkartmak istiyorduk. 22 aydır Afyon’da yayınlanan ve 3. Yılına girerken artık Afyonla birlikte Kütahya’da yayın hayatına başladık. Ocak ve Şubat dergilerimiz Kütahya’da da dağıtılmaya başlandı. Şubat sayımızla birlikte dergimizin sayfalarında Kütahya şehir ve yaşam hayatına dair haberlere yer vermeye başladık” diye konuştu.

Cafelife dergisini inceleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Çok şık ve güzel bir dergi yapmışsınız. Aynı zamanda içerik olarak çok dolu ve şehrin birçok alanıyla ilgili haberler var. Kesinlikle ulusal bir dergi havasında. Afyon’dan sonra Kütahya’da olmanızdan memnuniyet duydum. Afyon, Kütahya ve Uşak birçok alanda birbirine benzeyen ve ortak kaderi, geçmişi olan şehirler” dedi.

Vali Nayir, “Afyon, Kütahya ve Uşak idarecileri olarak Zafer Havalimanı, Frigküm ve Zafer Kalkınma Ajansı gibi bazı bölgesel çalışmalarımız var. Üç ilin valileri ve idarecileri zaman zaman farklı çalışmalarla bir araya geliyoruz. Bölgesel birliktelik çok önemli ve sizin gibi bir yayın organın buna öncülük etmesi fevkalade güzel bir gelişme. Bu birliktelikler dilerim diğer alanlarda da gelişir. Bu nedenle Kütahya’ya hoş geldiniz” diye konuştu.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz