Ana sayfa AFYONKARAHİSAR Mustafa Civan’dan muhteşem veda

Mustafa Civan’dan muhteşem veda

570
0

Afyonkarahisar popüler öğretmenlerinden biri olan Atatürk İlkokulu öğretmeni Mustafa Civan’dan muhteşem veda. Civan ve öğrencileri Anıtkabir, 1. Ve 2. Meclis, MTA müzesinden sonra Masal Parkında kep atma töreni ile son kez öğrencileri ile kep atarak emekliliğe ayrıldı. 

Afyon’un en popüler öğretmenlerinin başında yer alan Mustafa Civan, Akdeniz Üniversitesi Burdur Eğitim Yüksek Okulunda bitirdikten sonra Sivas Yıldız İlköğretim Okulu, Afyon Akören İlköğretim Okulu, Hüseyin Türkmen İlköğretim Okulu, Kadınana İlköğretim Okulu ve Atatürk İlkokulunda görev yaptı. 2016-2017 eğitim öğretim döneminde aldığı 4-B sınıfını bu sene mezun ederek emekliye ayrıldı.

Mustafa Civan öğrencileri ile yaptığı Ankara ziyaretinde öğrencilerine unutulmaz bir anı bıraktı. MTA müzesinde dünyanın oluşumundan, dinazorlara, uzaydan ilk insana kadar birçok farklı konuda görsel ve maketlerle zamanda yolculuk yapmalarına neden oldu. Daha sonra 1. Ve 2. Meclis binalarına giderek Türkiye Cumhuriyeti’nin nasıl kurulduğunu tanıklık ettiler. Daha sonra Anıtkabir’e giderek önce Anıtkabir Müzesi gezildi daha sonra ise törenle Atatürk’ün Mozolesine çelenk koydular.

Anıtkabir avlusunda kep ve cübbe giyen Mustafa Civan’ın öğrencileri unutulmaz bir anıya imza attılar. Covid-19 nedeniyle okulların tatil edilip evden eğitim yapılması nedeniyle mezuniyet töreni yapılamazken Mustafa Civan ve öğrencileri masal parkında bir araya gelerek kep cübbe giyip farklı bir mezuniyet törenine imza attılar. Mustafa Civan’ın etrafında toplanan öğrencileri kep atarak mezuniyetlerini ilan ederken öğretmenlerine de unutulmaz bir emeklilik hatırası yaşattılar. Civan’da kep ve cübbe giyerek bir ilki yaşadı.     

Mustafa Civan

23 Mayıs 1967 yılında Burdur’un Tefenni ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Burdur’da, ortaokulu İzmir’de liseyi Tefenni’de tamamladı. Akdeniz Üniversitesi Burdur Eğitim Yüksek Okulunda bitirerek öğretmen oldu. İlk görev yeri Sivas Yıldız İlköğretim Okuludur. Afyon’da Akören İlköğretim Okulu, Hüseyin Türkmen İlköğretim Okulu, Kadınana İlköğretim Okulu ve Atatürk İlkokulunda görev yaptı. Mustafa Civan öğretmen Esin Civan ile evli ve iki kız babası.   

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz