Ana sayfa YAŞAM Murat Dağında kayak şenlikleri

Murat Dağında kayak şenlikleri

0

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Organizasyon Tertip Komitesi tarafından Kütahya’da ilk kez düzenlenen ‘Okullar Arası Kayak İl Birinciliği’ yapıldı.   

Kütahya’nın Gediz ilçesi Murat Dağı Termal Kayak Merkezi Tesislerinde yapılan yarışmalara, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Gediz Kaymakamı Avni Kula, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Türkiye Kayak Federasyonu İl Temsilcileri ve Eğitim Kurulu Üyeleri Muhammed Keskin ile Ayhan Keskin, STK Temsilcileri ve Gediz ilçe protokolü katıldı.

Murat Dağı Termal Kayak Merkezi’nde yapılan yarışlar Alp Disiplini, Kuzey Disiplini, Snowboard ve Kayaklı Koşu kategorilerinde düzenlendi. Vali Ahmet Hamdi Nayir’in start verdiği yarışlarda küçükler, yıldızlar ve gençler kız-erkek kategorilerinde düzenlenen yarışlarda 30 öğrenci mücadele etti.

Karda Türk bayraklı gösteri

Sporcular, yarışmanın ardından kısa bir gösteri yaptı. Türk Bayrağı açan sporcular Sarıkamış Şehitlerini andı, ‘Vatan Bir Bütündür, Bölünemez’ mesajı verdi. Yarışmalarda dereceye giren sporcuların madalyalarını Vali Ahmet Hamdi Nayir ile protokol üyeleri verdi.

İl birinciliği yarışlarında dereceye giren sporcular 24 Şubat 2017 tarihinde Kayseri’deki Türkiye Şampiyonası’nda Kütahya’yı temsil edecek.

Dünyaya hizmet etmeli

Murat Dağı Kayak Merkezi’nin önemli bir potansiyele sahip olduğunu aktaran Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Murat Dağı Kütahya’nın zenginliklerinden bir tanesi. Hem spor, hem doğal güzelliklerimizin tanıtımı için büyük bir potansiyel burası. Hem termali, hem de kayak sporu için ideal olan toz karıyla birlikte burası bulunmaz yerlerden biri. Murat Dağı Termal Kayak Merkezi, bölgedeki bütün illerimize hizmet verecek olan alanlardan bir tanesi olacak. Bu çalışmalar tamamlandığında emeği olan herkes büyük gurur yaşayacak. Dileğimiz; Murat Dağı Termal Kayak Merkezi’ni sadece ilimize, ülkemize değil dünyanın hizmetine sunmak” diye konuştu. Yapılan yarışmalar ve ödül töreninden sonra Vali Ahmet Hamdi Nayir ve Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, kar jet ski’ye binerek etkinliklere onlarda iştirak ettiler.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz